Meshuggah + The Halo Effect, Mantar / 17 III 2024 / Kraków

Meshuggah + The Halo Effect, Mantar / 17 III 2024 / Kraków

17 marca 2024, Niedziela

Klub Studio

Budryka 4, Kraków, Kraków

Start: godz. 18:30

Podziel się:

Koncerty Meshuggah łamią kości i zgniatają każdego, kto znajdzie się pod sceną, a i tak wracamy po więcej! Na czym polega fenomen grupy? Na potężnym, bezbłędnym djencie, zarówno studyjnie, jak i na żywo.
Po Mystic Festival 2023 nie mogliśmy doczekać się ich powrotu i nareszcie, Szwedzi przyjedą do Polski w towarzystwie melodyjnego death metalu z The Halo Effect i black-sludge’owych pesymistów z Mantar.
Swedish djent giants of Meshuggah will perform in Poland with The Halo Effect and Mantar!

𝗠𝗘𝗦𝗛𝗨𝗚𝗚𝗔𝗛 🇸🇪 djent, prog metal:
To niesamowite, jak kręte potrafią być koleje losu. Bo czy ktoś, kto wybrał się na malutki koncert Meshuggah ponad trzy dekady temu gdzieś w Szwecji, mógł w ogóle przypuszczać, co z nich wyrośnie? Dosłownie w ciągu kilku lat załoga dowodzona przez Fredrika Thordendala przeskoczyła z przyjemnego tech-thrashu do jednego z absolutnie najistotniejszych i wyprzedzających swój czas zjawisk w metalu. Jak łatwo zaobserwować, djentowe składy wyrastają jak grzyby po deszczu nawet dziś, a Meshuggah robili to na długo przed wszystkimi – ba!, zanim ktokolwiek jeszcze próbował to nazwać. Przepis tych wizjonerów z Umeå na metal zawiera więc maksymalnie skomplikowane rozwiązania rytmiczne, ciężaru tyle, że tynk leci z sufitów i absolutny brak patosu, melancholii czy innych uniesień, na których całkiem daleko zajechały setki metalowych kapel. Oni są jedyni w swoim rodzaju – wiecznie niezastąpieni i niepodrabialni.
www.facebook.com/meshuggah
www.youtube.com/watch?v=OyWbQwK65Qc
www.instagram.com/meshuggah/

𝗧𝗛𝗘 𝗛𝗔𝗟𝗢 𝗘𝗙𝗙𝗘𝗖𝗧 🇸🇪 melodic death metal:
Od razu po opuszczeniu In Flames gitarzysta, Niclas Engelin, wpadł na pomysł, aby skrzyknąć innych ex-członków zespołu, w tym Jespera Strömblada, a na wokal wrzucić Mikaela Stanne z Dark Tranquility. I wiecie co? Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Bo The Halo Effect to melodyjny death metal wręcz podręcznikowy, absolutnie majestatyczny i naszpikowany krzepiącymi emocjami. Kiedy trzeba, podniosły i niemal filmowy, w innych sytuacjach po prostu zabójczo przebojowy, ale za każdym razem podparty tak silnym gitarowym szkieletem, że łezka się w oku kręci. Będziecie nucić te melodie na żywo już od pierwszego numeru.
www.facebook.com/thehaloeffectse
www.youtube.com/watch?v=WByGv-qdZ4w
www.instagram.com/thehaloeffectse/

𝗠𝗔𝗡𝗧𝗔𝗥 🇩🇪 sludge/black metal:
Przekazują pesymistyczne treści, ale puszczają oko do słuchacza i nie boją się subtelnego humoru. Grają wyjątkowo surowy metal, ale do samego metalu się nie ograniczają. Mantar jest jednym z najciekawszych tworów podziemnej sceny, który już od “Death by Burning” cieszy się statusem kultowym. Ostatnio zmienili kierunek, chętnie oglądając się na czołowe składy alt-rockowe czy nawet grunge’owe z lat 90., lecz spokojnie, ciężaru nie stracili. Gwarantujemy, że na żywo spuszczają punkowy łomot, bez markowania ciosów.
www.facebook.com/MantarBand
www.youtube.com/watch?v=pc43GUISBmY
www.instagram.com/mantarband/

🤘 Organizator | Host:
Knock Out Productions
www.knockoutprod.net
www.facebook.com/productions.knock.out
www.instagram.com/knockoutprod

Meshuggah + The Halo Effect, Mantar Tour:
15.03.2024 – Warszawa | Klub Stodoła + Mantar
17.03.2024 – Kraków | Klub Studio

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →