Maciej Kociński Trio | Premiera Nowego Albumu! Jazz Session #132

Maciej Kociński Trio | Premiera Nowego Albumu! Jazz Session #132

16 października 2022, Niedziela

BARdzo Bardzo

Nowogrodzka 11, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Zapraszamy na premierę nowego albumu znakomitego polskiego saksofonisty jazzowego – Macieja Kocińskiego „14 SHORT STORIES”!
Tak o albumie mówi sam twórca: „Wieloletnie wspólne doświadczenie, gruntowne muzyczne wykształcenie oraz otwarte umysły artystów są gwarancją jakości i wyjątkowości tego albumu. 14 SHORT STORIES jest wielobarwną historią napisaną za pomocą dźwięków, składającą się z 14 opowieści. Nawiązują one do różnych muzycznych i pozamuzycznych fascynacji, poszukiwań i odkryć artystów”.
🎵SKŁAD:
Maciej Kocin Kociński – saksofony, EWI, elektronika
Andrzej Święs – kontrabas
Krzysztof Szmańda – perkusja
🎵 PLAN WIECZORU:
🕖 20:00 ▶ Koncert & Rozmowa z Artystą
MIEJSCE: ul. Nowogrodzka 11, Warszawa
BILETY: koncert ▶ 50zł (przedsprzedaż), 60zł (w dniu koncertu)
👉 Posłuchaj wcześniejszych materiałów: www.youtube.com/watch?v=i3jnqIyOGY4
🎵 O ARTYŚCIE:
Maciej Kocin Kociński : Ukończył studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie klarnetu prof. Z. Nowaka oraz na Akademii Muzycznej w Katowicach – w klasie saksofonu prof. J. Główczewskiego. Członek wielu zespołów koncertujących w Polsce i za granicą. Lider kwartetu SOUNDCHECK oraz KOCIN KOCIŃSKI TRIO. Propagator muzyki improwizowanej. Nauczyciel saksofonu i klarnetu w ZSM w Poznaniu. Wykładowca w AM w Poznaniu. W roku 2017 uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych. Wraz z kwartetem SOUNDCHECK oraz z innymi zespołami zdobył kilkanaście prestiżowych nagród zespołowych i indywidualnych na międzynarodowych konkursach jazzowych. Trzykrotnie nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody przemysłu fonograficznego w Polsce – FRYDERYK. Laureat nagrody MŁODY POZYTYWISTA. W pażdzierniku 2021 został wyróżniony Odznaką Honorową – Zasłużony Dla Kulury Polskiej. W swej dyskografii, jako muzyk sesyjny, ma około 50 płyt CD, dziesiątki nagrań radiowych i telewizyjnych.
🎵 O ALBUMIE:
To już drugi album tego zespołu. Pierwszy ukazał się w roku 2013 i został nominowany do nagrody FRYDERYK. Muzyka znajdująca się na krążku jest połączeniem jazzu, muzyki etnicznej i wolnej improwizacji. Charakterystyczne dla składu jest brzmienie akustycznych instrumentów połączone z elektroniką. Wieloletnie wspólne doświadczenie, gruntowne muzyczne wykształcenie i otwarte umysły artystów są gwarancją jakości i wyjątkowości każdego koncertu. 14 SHORT STORIES jest wielobarwną historią napisaną za pomocą dźwięków, składającą się z 14 muzycznych opowieści. Nawiązują one do różnych muzycznych fascynacji, poszukiwań i odkryć artystów.
🔧 Organizacja & produkcja: Gniewomir Tomczyk tel. 784-691-601, gniewomir. tomczyk@gmail. com

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →