Kosmonauci | Śledź Młody Jazz 2024 | Szczecin

Kosmonauci | Śledź Młody Jazz 2024 | Szczecin

10 maja 2024, Piątek

winyle.fm

Jagiellońska 86, Szczecin

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Śledź Młody Jazz to cykl koncertów (minifestiwal) który realizujemy w Szczecinie od 2022 roku.

Trzecią edycję Śledzia otworzy grupa Kosmonauci z ich jeszcze gorącym debiutem fonograficznym!

Kosmonauci – boysband wywodzący się z tradycji jazzowych, który w swoim języku muzycznym czerpie z hip-hopu, drum&basu i improwizacji. Instrumentarium, w skład którego wchodzi saksofon (Miłosz Pieczonka), bas (Bartłomiej Lucjan), wibrafon (Tymon Kosma) i perkusja (Jan Pieniążek) tworzy unikalny styl grupy balansując pomiędzy emocjonalnymi melodiami a polirytmicznymi strukturami.

Mimo młodego wieku artyści mają już duże doświadczenie (Miłosz Pieczonka i Jan Pieniążek to muzycy znani ze składu USO9001), a nawet prestiżowe nagrody – tegoroczną nagrodę Fryderyka za fonograficzny debiut roku zdobył zespół Michał Aftyka Quintet z Tymonem Kosmą na wibrafonie.

21 marca 2024 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu o tytule “Sorry, nie tu”. Została wydana nakładem U Jazz Me czyli sublabelu U Know Me Records. Jest to płyta inauguracyjna sublabel U Jazz Me. Warto nadmienić, że cały nakład winyla sprzedał się w preorderze jeszcze przed premierą.

Kosmonauci to zespół instrumentalny, ale w jednym numerze zaśpiewała z nimi dobrze znana wokalistka Paulina Przybysz.

Kosmonauci zdążyl zagrać koncerty na uznanych polskich festiwalach jazzowych, m.in. Jazz Jantar, Bielska Zadymka Jazzowa, Młyn Jazz Festiwal czy w Filharmonii Narodowej w Warszawie, zyskując sobie przychylność publiczności i krytyków. Po jednym z koncertów Piotr Metz powiedział o nich: „Zespół zachwycił nas tu wszystkich, mnie też’’. 27 kwietnia zagrają w słynnym warszawskim klubie Jassmine, a 10 maja u nas na Śledziu! Jesteśmy pewni że Was też zachwycą 😊

Skład zespołu::

Miłosz Pieczonka – saksofon

Tymon Kosma – wibrafon

Bartłomiej Lucjan – bass

Jan Pieniążek – perkusja

Posłuchaj:

youtu.be/dq2YeAw9dTw?si=wE__-Fcgguc1rrGq

www.youtube.com/live/HJaJKmDgb-o?si=agZvDneEvoQ2IhgH

Do poczytania:

www.polskieradio.pl/10/9996/Artykul/3354332,sorry-nie-tu-kosmonauci-kwartet-miedzy-gatunkami

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/767836245299505/

Kosmonauci | Śledź Młody Jazz 2024 | Szczecin | 10 maja 2024, Piątek, winyle.fm

Biletomat.pl
39 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →