Koncert Osiecka po Męsku | 14.10.21 | TORUŃ

Koncert Osiecka po Męsku | 14.10.21 | TORUŃ

14 października 2021, Czwartek

Lizard King Toruń

Kopernika 3, Toruń

Start: godz. 20:00

Podziel się:

🗣️ Zapraszamy na koncert „Osiecka po Męsku” w wykonaniu Marcina Januszkiewicza z zespołem. Już 14 października (czwartek) 2021 roku w klubie Lizard King czeka nas wydarzenie wypełnione odważnymi, choć dalekimi od estetyki szoku, wersjami wielkich przebojów, ale też piosenek mniej znanych. Wszelkie szczegóły dotyczące koncertu, punkty sprzedaży biletów znajdziecie poniżej lub pod numerem telefonu 668-963-904.
_______________________________
🎫 BILETY w cenie przedsprzedaży (50 PLN) dostępne online oraz stacjonarnie:
▪Biletyna.pl
▪KupBilecik.pl
▪Biuro Copernicana, ul. Żeglarska 10/14
▪Księgarnia PWN, ul. Reja 25
▪Inf. Turystyczna, ul. Rynek Staromiejski
🎫 BILETY w cenie regularnej (65 PLN) w przypadku nie wyczerpania całej puli będą dostępne w dniu koncertu przy wejściu do klubu od godz. 18:30.
_______________________________
📋 Rezerwacja stolików (bezpłatne):
▪ e-mail: lizardkingtorun@gmail.com
☎ Bilety grupowe / rezerwacje:
▪ pod numerem telefonu: 668-963-904
_______________________________
Koncert „Osiecka po męsku” wypełniony jest odważnymi, choć dalekimi od estetyki szoku, wersjami wielkich przebojów, ale też piosenek mniej znanych. Marcin Januszkiewicz jako aktor rozumie, że słowa zwykle są „o czymś”, jednak nie ulega terrorowi jedynej słusznej interpretacji i bawi się tekstem. Jest też muzykiem, więc swobodnie żongluje wokalnymi konwencjami, nagina nieśmiertelne frazy. Traktuje głos jako instrument, wspomagany akompaniamentem kolegów z zespołu.
Aktor rozpoczyna recital wielkim przebojem Maryli Rodowicz „Niech żyje bal” i przez kilka utworów utrzymuje publiczność w nastroju pełnym radości, optymizmu, czy nawet żartu muzycznego. Bawiąc się konwencją, wplata w piosenki motywy zupełnie niespodziewane, takie jak „Riders on the storm”. Piosenki Agnieszki Osieckiej przepuszczone przez pryzmat męskiej wrażliwości są zaskakujące i świeże. Nowatorskie podejście do utworów takich jak „Deszcze niespokojne” pozwala odkryć ich drugie dno i odczytać je na nowo.
W połowie koncertu żart powoli przygasa, a atmosfera skłania się w nieco inną, bardziej refleksyjną stronę. Zaczynając od „Kołysanki dla okruszka” Marcin Januszkiewicz wkracza w tematy poważne, coraz oszczędniej grając narracją i formą. Artysta przywołuje między utworami wspomnienia i nawiązuje do wydarzeń bieżących, sprawiając, że utwory wybrzmiewają jako wciąż aktualne. Zamykające koncert „Wariatka tańczy” czy „Nim wstanie dzień” zostawiają publiczność z pytaniem o podstawowe wartości, jakim są wzajemny szacunek i tolerancja.
SKŁAD ZESPOŁU:
Marcin Januszkiewicz – śpiew
Jacek Kita/ Katarzyna Piszek – instrumenty klawiszowe
Łukasz Czekała – skrzypce elektryczne
Bartek Alber – gitara
Piotr Domagalski – bas


Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →