KONCERT: BATNA + GORGONZOLLA / POZNAŃ

KONCERT: BATNA + GORGONZOLLA / POZNAŃ

18 lutego 2023, Sobota

Klub pod Minogą

Nowowiejskiego 8, Poznań

Start: godz. 19:30

Podziel się:

TIMETABLE:
19:00 – otwarcie drzwi
20:00 – start koncertów

18 lutego 2023 w klubie “Pod Minogą” w Poznaniu koncert zagrają wybitnie głośno i iście dwa jedyne w swoim rodzaju zespoły BATNA i GORGONZOLLA.
GORGONZOLLA po świetnie przyjętych singlach ‘Potwór z szafy’ i ‘Ryba psuje się od głowy’, które zapowiadają trzecią płytę zespołu oraz po bardzo udanych koncertach na letnich festiwalach, rusza na podbój jesieni w klubach.
Warszawski zespół działający od 2013 roku, to dwa różne wokale, dwa różne światy i szczery przekaz, który trafia bardzo mocno do odbiorców.
Wydana w kwietniu 2016 roku, debiutancka płyta pod tytułem ‘Eksploatowani’, zaprowadziła grupę na scenę Pokojowej Wioski Kryszny na 22. Przystanku Woodstock, została doceniona przez Antyradio, utrzymując się przez kilka tygodni w notowaniu TURBO TOP oraz przez pismo Teraz ROCK, gdzie otrzymała wysokie noty w recenzji.
Krążek uznano za jeden z mocniejszych debiutów 2016 roku.
Na początku października 2019 roku, Gorgonzolla wydała drugi album, pod tytułem ‘Konsumpcja’, promowany singlami ‘Czołgi’, ‘Popiół’, ‘Zagubieni’ i tytułową ‘Konsumpcją’.
Również w 2019 roku, Gorgonzolla pojawiła się na scenie Wiewiórstocku, gdzie przyciągnęła ogromną ilość słuchaczy, a pod koniec 2019 roku, pismo Teraz ROCK, ogłosiło zespół jedną z nadziei na 2020 rok.
Obecnie grupa pracuje nad trzecim albumem, który jak dotąd promują single ‘Potwór z szafy’ oraz ‘Ryba psuje się od głowy’ z gościnnym udziałem rapera Mady, ze składu WCK.
Oba single spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem odbiorców oraz mediów, o czym mogą świadczyć liczne odtworzenia w Antyradiu czy radiu 357.
W styczniu, grupa otworzyła drugi dzień festiwalu Zacieralia, będąc bardzo dobrze i tłumnie przyjętym przez fanów imprezy. Warto też dodać, że występ Gorgonzolli na Pol’and’Rock Festival 2022, spotkał się z niesamowicie ciepłym przyjęciem publiczności, szczelnie wypełniającej namiot ASP.
👉Facebook: www.facebook.com/Gorgonzolla
👉Instagram: www.instagram.com/gorgonzolla.zespol/
👉Youtube: www.youtube.com/channel/UC0UUCK0StOFavqmjQPfOjrQ
👉TikTok: www.tiktok.com/@gorgonzolla.zespol
👉Spotify: open.spotify.com/artist/36BwACKyKFgYmvhfx0DheB…
__________________________________________
BATNA to twór muzyczny składający z pięciu różnych osobowości, a w całość połączyła ich wspólna pasja do mocnego gitarowego grania. Muzyka tworzona przez zespół jest pełna emocji, tłustych riffów i metalowych pazurów. Każdy z granych utworów ma swój mocny przekaz, który ukryty został w tekstach. Grupa powstała w 2020 roku w Jastrzębiu – Zdroju, a jego nazwa pochodzi od angielskiego Best Alternative To a Negotiated Agreement, co dosłownie znaczy najlepszą alternatywę w sposobie negocjacji w porozumiewania się. Nie od dziś wiadomo, że muzyka jest najlepszym sposobem na znalezienie wspólnego język ze społeczeństwem. Dość oryginalna nazwa, spowodowała , że ludzie często słyszeli ze sceny „BATMAN”, a nie BATNA. Uspakajamy wokalista nie odgryza głów nietoperzom podczas koncertów – bo i takie sugestie się zdarzały.
W lipcu 2021 roku zespół został zwycięzcą Antyfestu Antyradia, otrzymując prestiżową nagrodę „Złotej Kosy” – jednej z najbardziej prestiżowych nagród gitarowych brzmień.
Wygrana nie tylko zaowocowała dużym krokiem naprzód, ale dała chłopakom szansę zagrać na dużej scenie podczas Festiwalu Pol’and’Rock 2021. BATNA dzięki swojej otwartości, bardzo szybko pozyskała liczną grupę fanów zwanych Batna’rianami wyznawców ewangelii wg Cinka. Grupa zapisał się na kartach historii koncertowych w kategorii zespołu najszybciej sprzątającego sprzęt ze sceny po koncercie – zrobili to w 2 minuty, jak dotąd jeszcze nikomu nie udało się tego rekordu pobić .
W roku 2022 BATNA zostaje laureatem trzeciego miejsca w plebiscycie na “Złotego Bączka”.
Niedługo po tym, zespół rejestruje materiał na pierwszy album zatytułowany “Niechciani”, który ukazał się 29 października 2022 i rozpoczął trasę promocyjną „NIECHCIANI TOUR”. Utwory zawarte na tej płycie są silnie osadzone w mocnej, rockmetalowej konwencji, gdzie drapieżne groovowe riffy puentowane są pejzażami wyrazistych, niebanalnych melodii, a polska warstwa liryczna dotyka bardzo różnych tematów, zostawiając słuchaczowi pole interpretacji.
FACEBOOK:
www.facebook.com/batna.band/
INSTAGRAM:
www.instagram.com/batna_official/
TIK TOK:
www.tiktok.com/@batna_official
YOU TUBE:
www.youtube.com/c/BATNAOfficial
SPOTIFY:
open.spotify.com/album/2Qm8n0DC18xwTtDG3CEw1j
BILETY:
30zł / przedsprzedaż
40zł / dzień koncertu
ADRES:
Klub Pod Minogą
POZNAŃ
ul. Nowowiejskiego 8
Serdecznie Zapraszamy!

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →