Kobietostan: koncert QX (aka Kuczi) + Vittuma

Kobietostan: koncert QX (aka Kuczi) + Vittuma

10 grudnia 2022, Sobota

Impart

Mazowiecka 17, Wrocław

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Zapraszamy na podwójny koncert zamykający cykl Kobietostan!
☝️ Data wydarzenia jest szczególna ze względu na dwie okoliczności: jest to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka oraz Dzień zakończenia kampanii 16 dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć.
W Impart Cafe wystąpią artystki: Natalia Kozłowska (aka Kudłata) oraz Vittuma.
QX (aka Kuczi) to solowy projekt poznańskiej artystki, Natalii Kozłowskiej (aka Kudłata).
✋ Tematyką porusza się w obszarach trudnych, wypieranych, pomijanych i przemilczanych. Wykonawczyni i kompozytorka podnosi głos, który przez tak długi czas utykał w gardle. Po co?
Aby znaleźć ukojenie i spokój, zrozumieć siebie, swoje emocje. Aby zachęcić odbiorców i odbiorczynie do rozważań nad własnym ja, zarówno świadomym i pewnym, tym wstydliwym, jak i schowanym.
Tu nie ma miejsca na pominięcie.
🙌 Kompozycje, które w najbliższej przyszłości zostaną wydane (w formie z zespołem: Bas – Mi Mi, perkusja: Marcin Haremza) w poznańskim DIY Labelu KOTY RECORDS poruszają sfery romantyczne, erotyczne, nostalgiczne i toksyczne. Teksty często dotyczą niuansów relacji intymnych, romantycznych, ale także tych szkodliwych, przemocowych. Projekt ma charakter autoterapeutyczny. Zawieszenie się na dźwiękach rezonujących z myślami pozwala na jeszcze głębsze spojrzenie we własną podświadomość i zrozumienie nieopanowanych nigdy wcześniej intensywnych emocji. W jaki sposób je okiełznać?
Nic tylko siąść i się śmiać. Bez dystansu nie pójdziesz o krok dalej, nie ujrzysz kontekstu, całokształtu.
Live Qx (standardowo) zapewni Wam porcję smutku, śmiechu i cringeu pomieszanego ze stand-upem. Ilość poszczególnych składowych jest zależna od aktualnego samopoczucia artystki. Żaden z występów się nigdy nie powtórzy, astronomowie radzą: ZBIERZ JE WSZYSTKIE! 👌
Artystka zaskakuje niezwykłą wszechstronnością w tworzonej przez siebie muzyce – od noise’u po romantyczną poetyckość. Tradycja polskiej piosenki w krzywym zwierciadle.
👉 Natalia Kozłowska – prezeska Stowarzyszenia Miłość Krąży, multiinstrumentalistka, wokalistka, kompozytorka. Udziela się w projektach: Salto Śmierci, Polonia Disco oraz w (zamrożonej) Mucha Ladaco. Bookerka i promotorka. Inżynierka Mechaniki i Budowy Maszyn. Opiekunka królika Nitro. Pływaczka, rowerzystka. W wolnym czasie nie ma wolnego czasu.
Lubi: deszcz, wiatr, jak mróz szczypie w nogi i policzki.
Nie lubi: mleka, budyniu, jajek.
Podróżuje z delfinem i papugą.
👉 Vittuma to jednoosobowy projekt Magdaleny Witczak, producentki/ piosenkarki, znanej z nikomu nieznanych projektów, takich jak: Gina Deep, Shape Of My Fall, Antena Error oraz LØVTE @lovtepunx . Piosenki Vittumy to zimna i duszna EMOelektronika okraszona odgłosami miasta, ziemi i dzieci. Znajduje dla swoich piosenek ciekawe i spójne scenerie, na przykład kamienice, parki, blokowiska, między którymi rozkłada swój skromny sprzęt, zaprasza mieszkańców i koncertuje.
👊 Mały ładunek sprzętowy vs. duży ładunek emocjonalny. Dodatkową zaletą jej występów na żywo jest to, że nie trzeba podczas nich klaskać, ponieważ między kawałkami robi przejścia, samplując odgłosy dzieci, ziemi i nie tylko. Produkuje, nagrywa, miksuje i masteruje sobie to sama w pokoiku na stoliku. Dotychczas nie udało jej się zrobić ani jednej wesołej piosenki. Przygotowuje fizyczne wydanie albumu Megumi/Ciało o ciele kobiety i kobiecości poturbowanej przez popkulturę.
www.youtube.com/watch?v=mmaV5F67PU8
vittuma.bandcamp.com/album/megumi
☝️ 10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka oraz Dzień zakończenia 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć – międzynarodowej kampanii organizowanej przez Women’s Global Leadership Institute, poświęconej wspieraniu i koordynacji pracy mającej na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →