Klawo – koncert

Klawo – koncert

22 marca 2023, Środa

Klub Firlej

Grabiszyńska 56, Wrocław

Start: godz. 20:00

Podziel się:

📣 22 marca na nowej scenie Strefy Kultury Wrocław – w klubie Firlej – odbędzie się koncert trójmiejskiego zespołu Klawo!
Początki Klawo sięgają drugiej połowy roku 2019, kiedy to Konstanty Kostka został zaproszony do zaaranżowania swojej producenckiej EP Flądra na potrzeby koncertu organizowanego przez label Coastline Northern Cuts – bez użycia samplera, ale za to z całym „live bandem”.
🎶 Po czterech miesiącach poszukiwań i pierwszych wspólnych próbach okazało się, że nowe aranżacje i energia każdego z członków nadała utworom zupełnie nowego groove’u, a oparta na jazzowej improwizacji spontaniczność sprawiła, że zaczęli grać coraz więcej i wspólnie komponować autorski materiał.
📀 W lipcu 2022, nakładem Coastline Northern Cuts, ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany po prostu „Klawo”. Od tego czasu formacja koncertowała w większości dużych miast w Polsce, w tym na festiwalach i showcase’ach (m.in. Up To Date Festival, Great September, Tak Brzmi Miasto).
🎹 W dużej mierze instrumentalne kompozycje Klawo czerpią inspirację z różnych stylów muzycznych, w tym funku, psychodelii, hip hopu, jazzu i afrobeatu, z dużą dozą miejsca na improwizację.
🚻 Klawo to:
Konstanty Kostka – klawisze, perkusjonalia, wokal
Jakub Krzanowski – perkusja
Malina Midera – klawisze, perkusjonalia
Tomasz Rafalski – klawisze, perkusjonalia
Alicja Sobstyl – flet, wokal
Artur Szalsza – bas, gitara
Karol Tchórz – trąbka

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →