Idealistic Festival vol. 5 | 23.09 koncert SPATiF

Idealistic Festival vol. 5 | 23.09 koncert SPATiF

23 września 2023, Sobota

Klub SPATiF

Aleje Ujazdowskie 45, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Piąta edycja Idealistic Festival już 22-25 września 2023 w Warszawie!
[Eng below]
Jak wygląda festiwal idealistyczny? według nas to taki, który nie stawia na gwiazdy, nie szufladkuje artystów według stylu, like’ów czy liczby nagród na koncie, ale taki, który w odpowiedzi na “kulturę headlinerów” stawia na połączenie twórców o ugruntowanym kierunku niezależnie od ich stażu, gatunku granej muzyki i pozycji na rynku. Koncerty to nie wszystko. Będzie można dołączyć do darmowych warsztatów z Krestenem Osgoodem i sesji improv w Plakatonie.
W sobotę 23 września w SPATiF zagrają:
SVIN [DK]
Asger Thomsen [DK]
Artificialice [PL]

🔵 23.09 / sobota 🔵
Klub SPATiF, Al.Ujazdowskie 45, Warszawa
Koncert: 19.00
SVIN [DK] – twórcy tego awangardowego zespołu nazywają swoją muzykę “jazz-rockiem dla cyborgów”. Ich najnowsze wydawnictwo, “Introducing SVIN” eksploruje dźwiękowe multiwersum łączące rock pełen hałasu, dronowe krajobrazy, minimalizm new age i zakurzone afro-tripping, pod wpływem natury, folkloru, muzyki ceremonialnej i awangardy, obejmujące współpracę z artystami takimi jak Bisse i Marie Eline Hansen, podczas gdy ich występy na żywo uświetniły festiwale takie jak Roskilde Festival czy Eurosonic.
www.svin-music.com/
svin.bandcamp.com/
www.facebook.com/SVINmusic/
www.instagram.com/svinmusic/

Asger Thomsen [DK] – artysta mocno zakorzeniony w jazzie i muzyce improwizowanej, stosuje radykalne kontrasty i niekonwencjonalne techniki gry na kontrabasie. Instrument jest dla niego akustycznym źródłem dźwięków, eksperymentuje z wydobywaniem ich w niestereotypowy sposób. Kubeczki papierowe, druty do szydełkowania wciskane w struny kontrabasu – te i inne przedmioty biorą zazwyczaj udział w przygotowaniach do jego koncertów.
Prowadzi i współtworzy takie projekty, jak Litterjug, Rhizom, The Hite Wouse i jego własny solowy projekt.
asgerthomsen.com/
asgerthomsen.bandcamp.com/
www.instagram.com/a._thom/
www.youtube.com/channel/UCxdYmv0od1oltTSM5U9c_NA

Alicja Sobstyl, znana jako “Artificialice” [PL] – Artificialice to projekt, którego inicjatorką jest wokalistka i songwriterka Alicja Sobstyl. Debiutancki album “Prisoners of Expectations”, którego materiał muzyczny powstał w wyniku kolektywnej współpracy Alicji Sobstyl, Tomasza Rafalskiego, Alana Kapołki i Macieja Świniarskiego przeplecionej indywidualnym procesem produkcji muzycznej Ziemowita Klimka i Krzysztofa Hadrycha z gościnnym udziałem Michała Jana Ciesielskiego na saksofonie charakteryzuje hipnotyzujący wokal przywodzący na myśl Björk, świeże aranżacje w stylu Hiatus Kaiyote oraz bezkompromisowość w elektronicznych brzmieniach inspirowana Sophie czy Arcą.
artificialice.art/
artificialicemusic.bandcamp.com/
www.facebook.com/artificialice.official/
www.instagram.com/artificialice.official/

🔵22.09-25.09 / codziennie 🔵
PLAKATON, Warszawskie Przejścia Podziemne pod Rondem 40-latka (przy Dworcu Centralnym lokal 58/59
Po głównych koncertach artyści, lokalni muzycy i uczestnicy są zapraszani do kultowego sklepu muzycznego Plakaton, prowadzonego przez legendarnego znawcę muzyki i winyli Jarka Polita, zlokalizowanym w podziemiach dworca centralnego Warszawy. W “klubie Festiwalowym” odbędą się improwizowane i spontaniczne kameralne koncerty.

Więcej informacji o Idealistic Festival:
FB: www.facebook.com/idealisticfest/
INST: www.instagram.com/idealistic_festival/
.
.
.
Idealistic Festival vol. 5 – SPATiF
Idealistic Festival welcoming artists of all styles and backgrounds is coming to Warsaw on September 22-25! Join this Copenhagen-born fest and see amazing newcomers and avant-garde artists who have one thing in common: an uncompromising attitude to all artistic creation. There is more – join our free workshop with Kresten Osgood and everyday improv sessions after each event!

🔵 September 23 / Saturday 🔵
Klub SPATiF, Al.Ujazdowskie 45, Warszawa
Show: 7pm
SVIN [DK]
Asger Thomsen [DK]
Artificialice [PL]
Saturday, September 23 at @klubspatif: post-industrial magnetic sounds of @SVINmusic and radical bass improv by @asgerthomsen with a moody finale of an alt pop performer and singer @artificialice.official accompanied by a music sextet.

🔵 September 22-25.09 / everyday 🔵
PLAKATON, Warsaw underpass at Rondo 40-latka, near Warsaw Central Station,
store number 58/59
Night improv music sessions with artists performing at the festival and local musicians

More info:
FB: www.facebook.com/idealisticfest/
INST: www.instagram.com/idealistic_festival/

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →