ICE CLASSIC 2023 | Bruce Liu

ICE CLASSIC 2023 | Bruce Liu

13 grudnia 2023, Środa

ICE Kraków Congress Centre

Marii Konopnickiej 17, Kraków

Start: godz. 19:00

Podziel się:

🔴 Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego Bruce Liu po raz pierwszy zagra w Krakowie! W grudniowej odsłonie ICE Classic usłyszymy utwory Chopina, Ravela, Liszta i Rameau.
🔸 W tym roku 13 grudnia w ramach koncertów ICE Classic będziemy mieli przyjemność gościć zwycięzcę XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie – Bruce’a Liu.
🔸 To wyjątkowe wydarzenie w historii Krakowa, będzie to bowiem pierwszy występ pianisty w stolicy Małopolski. Bruce Liu, który jednogłośnie został wyłoniony jako zwycięzca prestiżowego Konkursu Chopinowskiego, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pianistów młodego pokolenia. Od czasu swojego niekwestionowanego sukcesu koncertuje w największych salach koncertowych na całym świecie.
🔸 Podczas recitalu usłyszymy m.in. utwory zarejestrowane na najnowszej płycie artysty, która ukazała się 3 listopada. W programie znalazły się utwory Jeana-Philippe’a Rameau, Fryderyka Chopina, Maurice’a Ravela i Ferenca Liszta.
Współorganizatorem koncertu jest Kraków5020.

🔴 O ICE CLASSIC
ICE Classic jest serią koncertów muzyki klasycznej odbywających się w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Krakowska publiczność pokochała ten cykl za znakomity dobór artystów i repertuaru oraz doskonałą realizację koncertów.
Seria koncertów stawia Kraków na równi z najważniejszymi scenami muzycznymi Europy, prezentując najznamienitszych artystów muzyki klasycznej. Dzięki różnorodnemu doborowi artystów melomani mają możliwość lepiej poznać świat muzyki instrumentalnej, symfonicznej, dawnej czy operowej.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →