Historia poznańskich blokowisk

Historia poznańskich blokowisk

9 maja 2024, Czwartek

Schron

Stanisława Taczaka 10, Poznań

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Mieszkacie na jednym z poznańskich blokowisk, lub interesuje Was architektura drugiej połowy XX wieku? To spotkanie właśnie dla Was!
Choć oddalone od centrum, poznańskie blokowiska mają niezwykle ciekawą historię, która rozpoczyna się po II Wojnie Światowej. Jak je projektowano? Jakim celom przyświecała budowa i jak wyglądały jej poszczególne etapy?
To i jeszcze więcej na ostatnim w tym sezonie spotkaniu z cyklu #zaPOZnanie_z_miastem! Naszym prelegentem będzie Jakub Głaz.
Jakub Głaz – krytyk architektury, publicysta, animator działań przestrzennych. Z wykształcenia architekt, zajmuje się popularyzacją i krytyką architektury w prasie (obecnie „Architektura&Biznes”), radiu oraz telewizji (cykl „Księga Przestrzeni”), a także działaniami na rzecz naprawy miast, prowadzeniem wykładów, moderowaniem dyskusji o przestrzeni i architekturze. Autor i kurator wystaw architektonicznych, organizator konkursów architektonicznych. Współtwórca inicjatywy “Centrum Otwarte”, Festiwalu Architektury Modernistycznej “Nowy Plan” i towarzyszącego mu cyklu “Domokrążcy”. Członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Poznaniu.
Poznańska Kamienica:
Mam na imię Asia i jestem przewodniczką miejską po Poznaniu. Należę do Koła Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego. Od ponad 2 lat prowadzę na Instagramie profil @poznanska_kamienica, na którym przybliżam historię stolicy Wielkopolski oraz zachęcam do odwiedzania nieoczywistych zakamarków miasta.
Wstęp wolny!
🔵 Wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →