Happysad, 14.10.2021, Klub Stodoła / Warszawa

Happysad, 14.10.2021, Klub Stodoła / Warszawa

14 października 2021, Czwartek

Klub Stodoła

Stefana Batorego 10, Warszawa

Start: godz. 18:00

Podziel się:

TIMETABLE:
18:00 – otwarcie drzwi
19:00 – początek koncertu
Supporty: The Cassino, DOROŚLI
📣 Happysad już 14 października zagra w Stodole jubileuszowy materiał z okazji 20-lecia aktywności!
Już 14 października 2021 Happysad będzie świętować w Klubie Stodoła swoje dwudziestolecie. Jedna z najpopularniejszych polskich formacji zaprezentuje warszawskiej publiczności materiał z najnowszego, jubileuszowego albumu. Bilety dostępne w sprzedaży!
Rok 2021 to w obozie zespołu Happysad seria wyjątkowych wydarzeń związanych z obchodami dwudziestolecia jego działalności. Pod koniec sierpnia ukaże się jubileuszowe dwupłytowe wydawnictwo Odrzutowce i kowery, w październiku książkę Żanety Gotowalskiej Zanim Pójdę. Długa droga zespołu Happysad wyda Agora SA, a w tym samym czasie zespół wyruszy w trasę promująca płytę, świętując podczas koncertów dwie dekady obecności na polskiej scenie muzycznej. Czego spodziewać się po tych koncertach?
„Na pewno z radością sięgniemy po materiał z płyty jubileuszowej, czyli pojawią się odrzutowce – utwory nigdzie niepublikowane, nieznane, nigdy szerzej nieprezentowane, napisane z myślą o poprzednich płytach oraz kowery – czyli nasze nowe, uaktualnione wersje starych, znanych songów.” – mówi gitarzysta zespołu Łukasz Cegliński. „- Nie wyobrażamy sobie także, aby na tej trasie zabrakło materiału przekrojowego i jakichś rarytasów” – dodaje.
Po pandemicznej przerwie, w której nie próżnował i zespół (nagrywając płytę) i jego wokalista (w lipcu ukazała się solowa płyta Kuby Kawalca pt: Ślepota) Happysad wygłodniały koncertowych emocji zaprasza na wspólne świętowanie dwudziestolecia. ✨🎶
Supporty:
► The Cassino
Zespół The Cassino powstał w 2013 roku w Braniewie. Swoje pierwsze kroki stawiali w starym wojskowym kasynie, od którego (jak nietrudno się domyślić) wzięli swoją nazwę. Wtedy jeszcze jako duet, Piotr Dawidek (perkusja) i Hubert Wiśniewski (gitara) stworzyli swój pierwszy materiał koncertowy. W 2016 roku wzięli udział w 11 edycji popularnego programu Must Be The Music, po którym zebrali bardzo dobre recenzje. W 2017 wraz z basistą Jackiem Łączyńskim wydali debiutancką EP The Cassino w całości po angielsku. Kilka miesięcy później jego miejsce zajął jednak Michał Badecki, którego obecność ostatecznie zamknęła skład zespołu.
Rok 2019 obfitował w ważne dla zespołu wydarzenia. Na festiwalu Spring Break odbyła się premiera EP-ki Zima, która jest ich pierwszym podejściem do twórczości w ojczystym języku. The Cassino wystąpili także w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w ramach konkursu „Start NaGranie” oraz zagrali na dwóch koncertach Meskiego Grania.
W 2020 roku podczas pandemii zespół wydał kolejną anglojęzyczną EP – „Glass and Styrofoam” – pierwsze wydawnictwo pod szyldem wytwórni FONOBO label oraz zagrał pełny koncert w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
Jesień tego roku przyniesie długo wyczekiwany, debuitancki, długogrający album The Cassino pt. „Części”, na który złoży się 12 utworów z tekstami w języku polskim.
Muzykę The Cassino ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza się tu bluesem i funkiem, i choć słychać wyraźne inspiracje zespołami wyspiarskiego indie rocka, The Cassino zachowuje swój indywidualny charakter – stawiając na emocje i szczerości, których sporo znajdziemy w tekstach Huberta Wiśniewskiego.
► DOROŚLI
Grupa powstała w 2019 roku z inicjatywy Igora Spolskiego (Płyny), Karola Strzemiecznego (Paula i Karol), Izabeli Lamik (wiolonczela, bas, głos, klawisze) oraz Krzysztofa Miki (instr perkusyjne).
Dorośli to semi-akustyczny, piosenkowy projekt wpisujący się w nurt songwriting, alternative rock, slow-life, alt-country, new folk.
Dorośli to także blisko zaprzyjaźniona społeczność muzyków, którzy dzielą wspólne spojrzenie na świat. Ten lepszy, z drzewami, naturą, przyjaznymi miastami i ludźmi, którzy się wspierają.
Dorośli nagrywają dla Was muzykę na żywo, z dala od zgiełku metropolii, w opuszczonych, na wpół zesquotowanych przestrzeniach. Próbują Wam coś powiedzieć. Coś ważnego. Jeśli chcecie usłyszeć, o czym jest to “coś”; bądźcie na koncertach. i zabierzcie najbliższych. Koniecznie.
🎫 Bilety:
miejsca stojące (płyta):
I pula – 69,00 PLN
II pula – 79,00 PLN
miejsca siedzące (balkon): 99,00 PLN

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl


Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →