Gimnastyka rysunkowa | zabawy twórcze pod okiem Jakuba Zasady

Gimnastyka rysunkowa | zabawy twórcze pod okiem Jakuba Zasady

22 lutego 2024, Czwartek

Recepcja

Ruska 46a, Wrocław

Start: godz. 18:00

Podziel się:

✏️✏️✏️ Rysunkowy trening – bez napinki i rywalizacji. Raz w miesiącu spotykamy się w Recepcji, by we wspólnej przestrzeni* wykonać trzy rysunkowe ćwiczenia zaproponowane przez lokalnego artystę lub artystkę*. Na wstępie poznamy twórcze inspiracje i praktyki osoby rzucającej wyzwanie, a następnie chwycimy za ołówki, pisaki czy kredki* i pobawimy się kreską ✦ Zadania mogą być śmieszne, straszne lub zupełnie absurdalne – z pewnością uruchomią sieć skojarzeń i przybliżą kilka nowych* technik czy perspektyw związanych z tą wszechstronną dyscypliną, jaką jest rysunek.
Zapisz się na gimnastykę już dziś! ➳ https://instytutkultury.pl/gimnastyka-rysunkowa-zabawy…/
* Usiądź w gronie znajomych, nieznajomych lub solo w bardziej zacisznym kącie – luźna formuła spotkania ma sprzyjać rozmowom i poznawaniu osób o podobnych zainteresowaniach, a równocześnie nie narzucać integracji.
* W lutym gimnastykę poprowadzi Jakub Zasada ➳ www.jakubzasada.pl
Autor ponad trzystu plakatów do inicjatyw kulturalnych, koncertów i filmów niezależnych oraz tych przedstawiających zwierzęta, koty i inne stwory. Brał udział w wielu indywidualnych oraz zbiorowych wystawach w kraju i za granicą. Współpracuje m.in. z Wrocławską Galerią Polskiego Plakatu, Dydo Poster Gallery, różnymi instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi. Mieszka we Wrocławiu.
* Podstawowe materiały, takie jak kartki, ołówki, pisaki czy kredki będą dostępne na miejscu, ale jeżeli masz swoje ulubione, sprawdzone narzędzia – weź je ze sobą!
* Do wzięcia udziału w spotkaniu umiejętności rysunkowe nie są wymagane, ale jeśli je posiadasz, to super – zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych gimnastyka rysunkowa będzie ciekawą przygodą!

⚪ Więcej informacji o wydarzeniu ➳ instytutkultury.pl/kalendarium/recepcja/gimnastyka-rysunkowa-zabawy-tworcze-pod-okiem-jakuba-zasady/
🟡 Wstęp wolny, ale obowiązują ZAPISY przez formularz ➳ instytutkultury.pl/gimnastyka-rysunkowa-zabawy-tworcze-pod-okiem-jakuba-zasady/
Grafika wydarzenia autorstwa Aleksandry Abramik ✨
__________________________________________________________________________________
Organizatorem wydarzenia jest Wrocławski Instytut Kultury ➳ instytucja nowego typu – wspierająca niszowe, niekomercyjne inicjatywy, badająca sektor kultury i rozwijająca kompetencje jego twórców i twórczyń, tworząca sieci współpracy; organizująca nieszablonowe wydarzenia kulturalne. Wrocławski Instytut Kultury jest miejską instytucją kultury, której organizatorem jest Gmina Wrocław.
Zobacz, jak to robimy:
www.instytutkultury.pl
www.facebook.com/wroclawskiinstytutkultury
www.instagram.com/wroclawskiinstytutkultury
www.youtube.com/@WroclawskiInstytutKultury

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →