Finałowa Gala II Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. M. Karłowicza

Finałowa Gala II Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. M. Karłowicza

2 grudnia 2022, Piątek

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Małopolska 48, Szczecin

Start: godz. 19:00

Podziel się:

02.12.2022, 19:00

ARTYŚCI
🔘 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
🔘 Szymon Bywalec

UTWORY
🔘 Aleksandra Chmielewska – Visions Oniriques
🔘 Krystian Neścior – Tissage de l’infini
🔘 Mateusz Ryczek – From the Slavic Legends
🔘 Piotr Tabakiernik – bright… holy… mad…
🔘 Michał Ziółkowski – Akhlys

Finał drugiej edycji Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego organizowanego przez Filharmonię w Szczecinie oraz ZAiKS. W trakcie koncertu usłyszymy utwory lauretów konkursu na orkiestrę symfoniczną.
Postanowiliśmy ponownie otworzyć szeroko nasze drzwi dla współczesnych kompozytorów z całego świata. ZAiKS i Filharmonia w Szczecinie już po raz trzeci wspólnie organizują konkurs kompozytorski. Pierwsza edycja, jeszcze bez patrona, odbyła się z okazji stulecia ZAiKS-u w 2018 roku. Po wielkim sukcesie tamtego przedsięwzięcia będziemy gospodarzami kolejnej międzynarodowej gali finałowej!
Wśród uczestników konkursu znaleźli się twórcy z całego świata. Na to międzynarodowe grono złożyli się kompozytorzy z Polski, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Chin, Czech, Francji, Gruzji, Iranu, Kanady, Niemiec, Szwecji, Ukrainy czy Włoch. Spośród nadesłanych 160 utworów jury wybrało pięć, które premierowo usłyszymy podczas Gali Finałowej Konkursu Kompozytorskiego. 2 grudnia wykona je Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza pod batutą maestro Szymona Bywalca.
W tegorocznej edycji konkursu pula nagród wynosi aż 40 000 euro. Dopiero po wysłuchaniu prawykonań podczas uroczystej gali w złotej sali Filharmonii, jury ustali ostateczny werdykt i ogłosi wyniki. Dodatkowo zostaną przyznane Nagroda Orkiestry i Nagroda Publiczności, a wśród głosujących rozlosowane zostaną ekskluzywne nagrody.
Odważna i nowoczesna przestrzeń siedziby Filharmonii, która jest inspiracją do pokazywania współczesnego repertuaru, niesamowita publiczność i patron, którego twórczość to wyznacznik orkiestrowego kunsztu oraz globalny wymiar wydarzenia – te elementy składają się na wyjątkowy charakter Gali Finałowej Konkursu Kompozytorskiego im. Mieczysława Karłowicza.
Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →