Fatoumata Diawara w Warszawie / African Beats

Fatoumata Diawara w Warszawie / African Beats

27 listopada 2021, Sobota

NIEBO

Nowy Świat 21, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Fatoumata Diawara powraca do Polski! Znakomita, malijska piosenkarka wystąpi w listopadzie na dwóch polskich koncertach w ramach cyklu African Beats. Artystka po raz pierwszy odwiedzi polską stolicę 27 listopada 2021 roku. Przed nami magiczny, gorący wieczór w klubie NIEBO, pełen wspaniałej, afrykańskiej muzyki. Bilety już w sprzedaży.
Fatoumata Diawara to jedna z najważniejszych reprezentantek sceny World Music. Jej pierwszy album „Fatou” z 2011 roku ukazał artystkę jako jeden z najważniejszych i najpiękniejszych głosów Afryki. Płyta została nagran z udziałem takich gwiazd jak Toumani Diabate, Tony Allen oraz John Paul Jones z Led Zeppelin. Album został okrzyknięty najlepszym debiutem na scenie world music od wielu lat. Fatoumata w 2018 roku powróciła z nowym albumem „Fenfo” skomponowanym z muzykiem Matthieu Chedid. Album ten został nominowany do nagrody Grammy i zawiera ich wspólne, oryginalne kompozycje.
„Mathieu włożył miłość i swoje doświadczenie do muzyki i kultury Mali, ja zachowałam malijską i afrykańską tradycję bluesową. Wspólnie znaleźliśmy nowoczesne brzmienie łączące zwyczaje i współczesne brzmienia afrykańskie” powiedziała Fatoumata.
Dzisiaj Fatoumata z nieodłączną gitarą jest międzynarodową gwiazdą, ale nie zapomina, skąd pochodzi. A pochodzi z kraju o największym zagęszczeniu muzycznych fenomenów na świecie. To tutaj, w kraju griots, czyli tradycyjnej kasty muzyków – doradców rządzących i strażników przekazywanej ustnie historii – urodził się ”bóg afrykańskiego bluesa” Ali Farka Touré. Stąd pochodzi gwiazdor sceny etno albinos Salif Keita, tu nagrywają swojego hipnotyzującego pustynnego rocka Tuaregowie z zespołu Tinariwen i tu żyje Oumu Sangaré – najwybitniejsza współczesna diwa Afryki o zmysłowym, zachrypniętym głosie. Tu odbywał się kultowy muzyczny Festiwal Pustyni, na który ciągnęły tłumy z całego świata, a w dziesiątkach klubów w Bamako co wieczór można było posłuchać na żywo najlepszej muzyki w zachodniej Afryce. (…)
Żyjąca na emigracji Fatoumata, która śpiewa prawie zawsze w języku bambara, bo mówi, że tylko wtedy naprawdę udaje jej się dotrzeć do dusz słuchaczy, jest jednym z wielu malijskich muzyków, którzy zaangażowali się w antywojenną kampanię. Najmłodszej malijskiej gwieździe w kolorowym turbanie udało się jednak coś niezwykłego. Gdy oczy świata skupiły są na Mali z powodu francuskiej interwencji w 2013 ona zebrała całą muzyczną elitę swojego kraju w jednym studiu i przekonała ją do zaśpiewania swojej piosenki.
FATOUMATA DIAWARA
Warszawa – Klub Niebo – 27.11.2021 r.
Początek godzina 20.
Koncert odbędzie się w ramach cyklu African Beats
Artystka wystąpi również 26 listopada 2021 w Gdańsku, w klubie Parlament.
👉 www.facebook.com/events/244664816834950
BILETY
Online na stronach:
👉 Biletomat: www.biletomat.pl/koncerty/fatoumata-diawara-warszawa-10476/
Organizator: Agencja Perspektywy
Chcesz zostać partnerem koncertu? Napisz do nas!
Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl
www.agencjaperspektywy.pl
Regulamin wydarzenia dostępny na stronie: agencjaperspektywy.pl/regulamin
Z powodu pandemii koncert przełożony z pierwotnego terminu 29.11.2020 roku na 27.11.2021 rok.

Fatoumata Diawara w Warszawie / African Beats | 27 listopada 2021, Sobota, NIEBO

Biletomat.pl
130 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →