Dobrawa Czocher | Dreamspaces Tour | Ogrody Śródmieście

Dobrawa Czocher | Dreamspaces Tour | Ogrody Śródmieście

26 sierpnia 2023, Sobota

Ogrody Śródmieście

Wielkopolska 19, Szczecin

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie Dobrawy Czocher w ramach trasy Dreamscapes Tour! 🌱
🎵 Artystka brała udział w wielu kursach mistrzowskich pracując z pedagogami z całego świata (m. in. Arto Noras, Emil Rovner, Christian Poltera, Kazimierz Michalik) oraz festiwalach muzyki kameralnej, na których miała okazję współpracować z szeregiem wybitnych muzyków.
🎵 Była członkiem prestiżowego Junge Deutsche Philharmonie, a w 2017 roku odbyła roczne praktyki jako lider grupy wiolonczel w Neue Philharmonie Berlin (Niemcy). Od 2018 do 2023 roku związana była z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, gdzie pełniła funkcję solisty – lidera.
🎵 Od 2015 roku tworzy duet z pianistką Hanną Raniszewską, w ktorym łączy klasyczne podejście do instrumentu z fascynacją muzyką eksperymentalną czy elektroniczną. Pierwszym owocem duetu „Hania Rani & Dobrawa Czocher” była płyta „Biała Flaga” zawierająca 10 aranżacji utworów Grzegorza Ciechowskiego na wiolonczelę i fortepian.
🎵 W 2021 duet podpisał kontrakt z legendarną wytwórnią Deutsche Grammophon tym samym stając się najmłodszym duetem kompozytorskim w historii wytwórni. Z wydanym przez Deutsche Grammophon „Inner Symphonies” duet wyruszył w trasę koncertową po Europie prezentując materiał w wielu prestiżowych salach koncertowych.
🎵 W 2022 roku duet nominowany był do Nagrody Muzycznej „Fryderyk” w kategorii najlepszego albumu alternatywnego oraz najlepszego duetu kompozytorskiego, natomiast teledysk do utworu „Malasana” z płyty „Inner Symphonies” wygrał nagrodę Opus Klassik w kategorii teledysk roku 2022.
🎵 Artystka uwielbia poszerzać spektrum brzmienia wiolonczeli, oscylując pomiędzy muzyką klasyczną, a współczesną, a jej mottem jest, aby nigdy nie przestawać się rozwijać, co udowodniła komponując własną muzykę.
🎵 W 2021 roku jeden z jej utworów zatytułowany „Timelines” znalazł się w „Project XII” stworzonym i wydanym przez Deutsche Grammophon. Dobrawa skomponowała również utwór „Bioróżnorodność” w związku z wystawą „Antropocen” organizowaną przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki oraz utwór „Romantyczność” na zaproszenie Instytutu Adama Mickiewicza w związku z obchodami Roku Romantyzmu Polskiego.
🎵 W sierpniu 2022 roku wiolonczelistka podpisała kontrakt z wytwórnią BMG / Modern Recordings, która w styczniu 2023 wydała jej debiutancki solowy album „Dreamscapes”.
___________________
➡️ SOBOTA (26.08), godz. 20:00
➡️ Ogrody Śródmieście, ul. Wielkopolska 19 🌱
Wstęp bezpłatny.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →