DENDROLOGIA VOL 2 - BE PSYCHEDELIC, KLUB P29 - ŁÓDŹ

DENDROLOGIA VOL 2 – BE PSYCHEDELIC, KLUB P29 – ŁÓDŹ

3 lutego 2024, Sobota

P29

Piotrkowska 29, Łódź

Start: godz. 22:00

Podziel się:

Gdziekolwiek teraz jesteście, cokolwiek teraz robicie, z pewnością myślicie o czymś przyjemnym. Tak, niech to będzie myśl przyjemna, bowiem chcemy pomóc Wam zaplanować wolny czas.

𝐃𝐉’𝐬:
🎹🧙‍♂️ Panda On The Bamboo Tree (Be Psychedelic, Łódź)
🎧🧙‍♂️ Daclee (Be Psychedelic, Gdańsk)
🎧🧙‍♂️ Kaktus (Be Psychedelic, Gdańsk)
🎧🧙‍♂️ Nois (Egodrop, Warszawa)

⌚️ 𝙏𝙞𝙢𝙚 𝙏𝙖𝙗𝙡𝙚 🍽️:
22:00 – 00:00 Panda On The Bamboo Tree
00:00 – 01:30 Kaktus
01:30 – 03:00 Nois
03:00 – 05:00 Daclee

🗺️ 𝐋𝐞𝐠𝐞𝐧𝐝𝐚 🗺️:
W pierwszej kolejności wymienieni zostali Artyści grający w formie ”Live” oznaczeni emotikoną ”🎹”. Dalej Artyści zostali wymienieni alfabetycznie – ”ABC”.
🧝🏻‍♀️ – Czarodziejka.
🧙‍♂️ – Czarodziej.
🎧 – DJ set.

🛸 𝐃𝐞𝐤𝐨𝐫𝐚𝐜𝐣𝐞 🛸:
Be Psychedelic

🎟️ 𝐖𝐬𝐭ę𝐩 🎟️:
30 PLN – do godziny 23:00
40 PLN – po godzinie 23:00

𝐒𝐭𝐚𝐫𝐭: 22:00
𝐊𝐨𝐧𝐢𝐞𝐜: 05:00

🎯 𝗔𝗱𝗿𝗲𝘀 𝗸𝗹𝘂𝗯𝘂 🎯:
𝐏𝟐𝟗 – Piotrowska 29, wejście do klubu od ulicy Więckowskiego 2.

𝗣𝗮𝘁𝗿𝗼𝗻𝗮𝘁𝘆:
Lost Rave Community
Broken Mindz
Apteka

𝘽𝙚 𝙋𝙨𝙮𝙘𝙝𝙚𝙙𝙚𝙡𝙞𝙘 (wcześniej Psychotoons Project i Stay Psychedelic) jest kolektywem od kilkudziesięciu lat tworzącym scenę Psychedelic Trance w Polsce zrzeszającym DJów i Artystów ze sceny. Prócz organizacji wydarzeń muzycznych 𝕭𝖊 𝕻𝖘𝖞𝖈𝖍𝖊𝖉𝖊𝖑𝖎𝖈 zaistniało na scenie wydawnictw muzycznych ze swoją składanką ”Be Psychedelic – Polska Scena”, która dotychczas doczekała się dwóch części składanki (aktualnie przygotowywane są dalsze części składanki). Imprezy 𝑩𝒆 𝑷𝒔𝒚𝒄𝒉𝒆𝒅𝒆𝒍𝒊𝒄 wyróżniają się wysoką kulturą uczestników wydarzeń oraz psychedelicznymi dekoracjami, które są nieodłącznym elementem imprez przygotowywanych przez kolektyw.

𝘽𝙚 𝙋𝙨𝙮𝙘𝙝𝙚𝙙𝙚𝙡𝙞𝙘?
Tak, poproszę! 🥰
linktr.ee/bepsychedelic

*𝐃𝐞𝐧𝐝𝐫𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐚 (gr. déndron „drzewo”, lógos „słowo, nauka”), drzewoznawstwo – dział botaniki zajmujący się drzewami i krzewami, w tym m.in. ich morfologią, anatomią, geografią, genetyką. Zajmuje się też introdukcją – wprowadzeniem do uprawy obcych gatunków roślin oraz ich aklimatyzacją.
Badania i obserwacje drzew są prowadzone w arboretach i ogrodach botanicznych oraz ogrodach dendrologicznych. Dendrologia ma duże znaczenie w ogrodnictwie, leśnictwie oraz architekturze krajobrazu.
Od początku istnienia logo 𝐁𝐞 𝐏𝐬𝐲𝐜𝐡𝐞𝐝𝐞𝐥𝐢𝐜 towarzyszy nam drzewo, dlatego wybraliśmy taką nazwę wydarzenia na które Was serdecznie zapraszamy!
Co to właściwie jest psychedelic trance party?
Wbrew pozorom jest to temat rzeka, ale żeby się nie utopić…
ogromny skrót czyli, co laicy powinni wiedzieć:
✅ Imprezy psytrance charakteryzuje to, że uderza uczestników nie tyko w uszy, ale także w oczy. Bogactwo dźwięków i barw, a nawet zapachu (kadzidełka) wprowadza uczestników w swoisty taneczny ‘trans’.
✅ Ale to nie tylko muzyka. Nieodłącznym elementem jest ogrom fluoro dekoracji, od wzorujących się na mistycznych wizerunkach buddyjskich bożków, innych orientalnych wzorów oraz innych religijnych przez te kosmiczne (ufo, astrologia). Neonowe płótna tzw. backdropy, instalacje 2 czy 3D zazwyczaj robione ręcznie, podświetlone za pomocą lamp UV przenoszą miejsce imprezy w istną bajkę (niemal jak Pandora z Avatara, pewnie każdy kojarzy), w której każdy może poczuć się skutecznie oderwany od zwykłej szarej rzeczywistości zza drzwi klubu.
✅ Standardem dla psy party jest więc stworzenie mistycznego klimatu i otoczki dla muzyki puszczanej przez dji, często imprezom towarzyszy dodatkowa sala chilloutowa i chaishop – czyli tani sklepik z ciepłymi, pysznymi wegetariańskimi daniami.
✅ Gatunek sięga korzeniami końca lat 60. i początku 70, kiedy to indyjska prowincja Goa była celem podróży hipisów (niemniej sam goa trance pojawił się dopiero na początku lat 90.). Mimo spadku popularności prowincji w latach 70. i 80., część przyjezdnych pozostała tam na stałe. Ci, którzy zostali, zajęli się tworzeniem muzyki, jogą oraz szeroko pojętą kulturą New Age, nie stroniąc przy tym od rekreacyjnego używania psychodelików. Napływ nowych technologii i muzyki elektronicznej do Goa oraz inspiracja miejscową kulturą doprowadziły w końcu do powstania nowego gatunku. Pionierami byli: Laurent, Fred Disko czy nieco później Goa Gil i Mark Allen. Wtedy właśnie na Goa odbywały się masowe imprezy na plaży trwające często kilka dni, od typowych imprez techno różniące się swego rodzaju mistyczną aurą i niemalże religijnym znaczeniem dla uczestników.
Dzięki masowemu napływowi turystów na plaże Goa, raverzy-trancerzy zaczęli się przenosić do innych rejonów Indii oraz do RPA, Izraela, czy Meksyku. Muzyka także ewoluowała. W Anglii grupa ludzi, którzy powrócili z wypraw chciała odtworzyć niezwykły klimat i ducha panujące na plażach Goa. Artyści zaczęli tworzyć muzykę, określaną dzisiaj psychedelic trance, w swoich rodzinnych miastach. Muzyka oczywiście zaczęła ewoluować, zahaczając o wpływy etniczne (indyjskie dzwonki, bongosy, mantry itp.). Można rozróżnić wiele nurtów psychedelic trance – odpowiednich do rejonów powstawania.
Psychedelic trance jest muzyką uniwersalną i czerpie pełnymi garściami z innych nurtów muzycznych.
604 – numeryczny zapis GOA 😉
Bawcie się bezpiecznie! 🥰
Do zobaczenia! 🙌

(muzyka: psychedelic trance, goa trance, fullon, progressive psytrance, dark psychedelic, forrest, hitek, chillout, downtempo)

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →