Brakująca połowa gdańskich dziejów - warsztaty herstoryczne dla kadry nauczycielskiej

Brakująca połowa gdańskich dziejów – warsztaty herstoryczne dla kadry nauczycielskiej

24 listopada 2022, Czwartek

Instytut Kultury Miejskiej

Długi Targ 39/40, Gdańsk

Start: godz. 15:00

Podziel się:

Brakująca połowa gdańskich dziejów – cykl warsztatów herstorycznych dla nauczycieli i nauczycielek 📖 👩‍🏫
Gdzie znajdziemy opisy działalności czy biogramy kobiet zaangażowanych w społeczne, polityczne czy kulturalne życie dawnego Gdańska? Jak możemy uzupełniać braki w historii i samodzielnie inicjować projekty o historiach kobiet? Kierowany do nauczycieli i nauczycielek projekt warsztatowy Brakująca połowa gdańskich dziejów ma na celu stworzenie zbioru pomysłów i scenariuszy lekcji, które uzupełnią wiedzę młodych na temat gdańszczanek (i nie tylko!).
Cykl kierowany jest do nauczycieli i nauczycielek ze szkół po podstawowych i ponadpodstawowych. W szczególności uczących takich przedmiotów jak historia, język polski, historia sztuki, wiedza o społeczeństwie czy wiedza o kulturze. Warsztaty rozpoczną się 10 listopada i potrwają do połowy grudnia. Wsparcie merytoryczne nad projektem sprawuje Fundacja Muzeum Historii Kobiet.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy mailowe ➡ barbara.swadzyniak@ikm.gda.pl
Rekrutacja trwa do 9 listopada!
🟡 Harmonogram warsztatów „Brakująca połowa gdańskich dziejów”
➡ 10.11 (czwartek) 15.00-19.00, Katarzyna Dworaczyk, „Herstoria – jak myśleć herstorycznie, jak mówić herstorycznie i jak herstorycznie działać”
➡ 16.11 (środa) 15.00-18.15, dr hab. prof. UAM Iwona Chmura-Rutkowska, „Niegodne historii? Gdzie się podziały wszystkie nasze bohaterki?”
➡ 24.11 (czwartek) 15.00-18.15, Agnieszka Jankowiak-Maik (,,Babka od histy”), ,, W kierunku historii sprawiedliwej, czyli herstoria w szkole”
➡ 1.12 (czwartek) 15.00-17.00 oraz 3.12 (sobota) 11.00-13.00, Anna Zielińska-Fedoruk, „Lokalne herstorie – w szkole i w mieście”, Spacer po Starym i Głównym Mieście poprzedzony częścią warsztatową.
➡ 5.12 (poniedziałek) 15.00-18.00, Anna Kowalczyk, „Brakująca połowa dziejów” – jak ją dopisać i skutecznie opowiedzieć?”
Tytuł całego projektu nawiązuje do książki autorstwa Anny Kowalczyk ,,Brakująca połowa dziejów” (W.A.B, 2018).
Projekt finansowany z dotacji Miasta Gdańska

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →