BŁOTO x J DILLA w HIPNOZIE!

5 lutego 2023, Niedziela

Jazz Club Hipnoza

Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice

Start: godz. 20:00

Podziel się:

● 𝐁ł𝐨𝐭𝐨 (live):
● Marek Pędziwiatr (instrumenty klawiszowe, syntezatory)
● Paweł Stachowiak (bas)
● Marcin Rak (perkusja)
● Olaf Węgier (saksofon tenorowy)
● niedziela 05.02.2023 Jazz Club Hipnoza, Katowice
● Start 20:00
● Bilety w cenie 𝟓𝟎/𝟔𝟎 zł
🌐 Muzyczny hołd dla jednego z najważniejszych artystów muzyki miejskiej! 𝐉 𝐃𝐢𝐥𝐥𝐚 odcisnął niezatarte piętno na muzyce hiphop, soul i r’n’b, a pośrednio także na innych gatunkach. Niestety przedwczesna śmierć zabrała mistrza rozbujanych, pełnych duszy, kosmicznych bitów.
Luty to miesiąc 𝐉 𝐃𝐢𝐥𝐥𝐚, bo wtedy przypada rocznica jego urodzin (7 lutego) oraz rocznica śmierci (10 lutego). Choć James Yancey odszedł 16 lat temu, to jego muzyka jest wciąż żywym źródłem inspiracji i emocji dla kolejnych muzyków. Na dźwiękowe wspomnienie mistrza z Detroit ponownie zdecydował się zespół Błoto. To młoda polska grupa jazzowa, o której głośno od paru lat. Już w niedzielę 5 lutego w kwartecie dokona reinterpretacji utworów mistrza i złoży mu muzyczny hołd.
𝐁Ł𝐎𝐓𝐎
🔵 Skład tworzony przez utytułowanych członków 𝐄𝐀𝐁𝐒, który narodził się w trakcie przerwy między występami latem 2018 roku. Tworzą go 𝐌𝐚𝐫𝐞𝐤 𝐏𝐞̨𝐝𝐳𝐢𝐰𝐢𝐚𝐭𝐫 aka Latarnik (instrumenty klawiszowe, syntezatory), 𝐏𝐚𝐰𝐞ł 𝐒𝐭𝐚𝐜𝐡𝐨𝐰𝐢𝐚𝐤 aka Wuja HZG (bas), 𝐌𝐚𝐫𝐜𝐢𝐧 𝐑𝐚𝐤 aka Cancer G (perkusja), 𝐎𝐥𝐚𝐟 𝐖𝐞̨𝐠𝐢𝐞𝐫 aka OlafSaxx (saksofon tenorowy, perkusjonalia). Zespół opublikował w krótkim czasie trzy albumy pełnokrwistego jazzu, inspirowanego w równym stopniu hiphopem z lat 90. co troską o dbałość naszej planety i społecznym gniewem. To muzyka radykalna, brudna i bezkompromisowa, której siła leży w bębnach i basie. Oddaje klimat czasów w których powstawała – niekorzystnych zmian klimatycznych, wyraźnych podziałów społecznych, mowy nienawiści, rosnącego nacjonalizmu, brutalności policji, nepotyzmu, układów politycznych i rozmontowywania struktur państwa prawa.
Więcej o artystach:
➡️ www.facebook.com/blotoquartet/
➡️ www.instagram.com/bloto_quartet/
➡️ bloto.bandcamp.com/
➡️ open.spotify.com/artist/28k8arToA1cflcvaH5T4Zv

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →