BARTEK WĄSIK PLAYS RADIOHEAD – „DAYDREAMER” W NFM!

BARTEK WĄSIK PLAYS RADIOHEAD – „DAYDREAMER” W NFM!

3 października 2023, Wtorek

Narodowe Forum Muzyki

plac Wolności 1, Wrocław

Start: godz. 19:00

Podziel się:

ZMIANA DATY – z 30.03.2023, PRZENIESIONY na 3.10.2023

ZMIANA TERMINU‼️
NOWA DATA: 𝟑 𝐩𝐚𝐳́𝐝𝐳𝐢𝐞𝐫𝐧𝐢𝐤𝐚
Ważna informacja dla nabywców biletów na koncert Bartka Wąsika w NFM!
Z przyczyn losowych jesteśmy zmuszeni przenieść czwartkowy występ artysty we Wrocławiu na wtorek 3 października 2023 roku. Miejsce wydarzenia pozostaje bez zmian – będzie to Czerwona Sala NFM. Zakupione dotąd bilety zachowują ważność, a ich zwrot jest możliwy w miejscach nabycia. Wszystkich fanów prosimy o wyrozumiałość i jeszcze trochę cierpliwości. Do zobaczenia jesienią!
● Bartek Wąsik (piano)
● Czwartek 30.03.2023 Czerwona Sala, Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
● Start 19:00
● Bilety w cenie 89 i 99 zł.
🔴 W marcowy czwartek mamy przyjemność zaprosić na koncert jednego z czołowych polskich pianistów! Bartek Wąsik przedstawi autorski projekt „Daydreamer”, który obejmuje dwanaście piosenek 𝐑𝐚𝐝𝐢𝐨𝐡𝐞𝐚𝐝 w wersji na fortepian solo. Oryginalne aranżacje Bartka Wąsika tworzą wspólnie muzyczny fresk pełen znaczeń i barw. To bardzo osobista wypowiedź jednego z czołowych polskich pianistów, kompozytora i aranżera, artysty przekraczającego w swoich działaniach granice dźwięku. Z miłości do piosenek Radiohead muzyk stworzył ich zaskakujące wersje. Jak wyznaje, utwory angielskiej grupy przez lata towarzyszyły mu w ważnych życiowych sytuacjach. „Są żyzną glebą, z której czerpie moja własna wrażliwość” – podkreśla – „wprowadzają mnie w lekką wibrację, nie dają spokoju. Otwierają świat skojarzeń, którymi chciałem się podzielić.” Najbliższa okazja, by podzielić się bogactwem tego świata to wtorek 3 października!
🎹 𝐁𝐚𝐫𝐭𝐞𝐤 𝐖𝐚̨𝐬𝐢𝐤
Pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, nagrody fonograficznej Fryderyk oraz Paszportu „Polityki” 2014. Występował w Europie, Azji i obu Amerykach. W Carnegie Hall i Chicago Symphony Hall prezentował własne opracowania utworów Fryderyka Chopina. Jego projekt Nowa Warszawa, wykonany wraz ze Stanisławą Celińską i z Royal String Quartet, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i został uhonorowany Gwarancją Kultury i Wdechami. Współpracował m. in. z Bartkiem Konopką (film „Nowa Warszawa”), Janem Komasą (widowisko „Ksenofonia”), Arturem Rojkiem („Symfonia przemysłowa”), Adamem Strugiem („Requiem ludowe”, uhonorowane Folkowym Fonogramem Roku), Katarzyną Nosowską, Ralphem Kaminskim (album „Kora”), czy Dorotą Miśkiewicz („Lutosławski, Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci” – Złota Płyta). Jest założycielem i członkiem Lutosławski Piano Duo (laureaci nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020) i kwartetu Kwadrofonik, z którym w 2021 roku otrzymał Fryderyka za album „Astronomia poety. Baczyński”, zawierający piosenki skomponowane razem z Melą Koteluk do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Od 2020 roku jest autorem, organizatorem i wykonawcą cyklu letnich koncertów Pianokrąg, które odbywają się w warszawskiej Królikarni..
Więcej o artyście:
👉 www.facebook.com/profile.php?id=100063586027972
👉 bartekwasik.com/
👉 www.instagram.com/bartolomeovonsick/
👉 open.spotify.com/artist/0ciNlHAkUTkFrV92LGRDDo

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →