Alebrijes - House of Arts x Zuzanna Skórska

Alebrijes – House of Arts x Zuzanna Skórska

31 marca 2023, Piątek

HOUSE Szkolna

Szkolna 17, Poznań

Start: godz. 21:30

Podziel się:

Zapraszamy na wernisaż “Alebrijes” – autorskiego projektu Zuzanny Skórskiej 🐆
Alebrijes to meksykańskie rzeźby ludowe przedstawiające kolorowe, wzorzyste zwierzęta i fantastyczne stworzenia. Ich twórcą jest artysta Pedro Linares, któremu w latach 30-tych podobno objawiły się we śnie podczas choroby. Wykonane zazwyczaj z drewna rzeźby szybko na dobre stały się symbolami niezwykłej meksykańskiej kultury i folkloru. Niezwykłe zwierzęta mają wedle podań ludowych moc poruszania się pomiędzy światem doczesnym a duchowym i pełnią rolę przewodników dusz przeprawiających się na drugą stronę.
Artystka czerpie inspiracje z tego aspektu meksykańskiej kultury, tworząc niepowtarzalne portrety zwierząt. Jej prace łączą ze sobą elementy płaskorzeźby oraz malarstwa.
Zuzanna Skórska – ukończyła wzornictwo przemysłowe na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz (ówczesnym Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu).�Graficzka, ilustratorka oraz malarka, od wielu lat związana z poznańską klubogalerią House Szkolna, gdzie pełni funkcję dyrektora artystycznego oraz sprawuje kuratelę nad cyklem wernisaży mającego na celu promocję młodych artystów.
W swoim dorobku malarskim może pochwalić się blisko kilkunastoma muralami zarówno w przestrzeniach publicznych (siedziby firm, restauracje, kluby), jak i prywatnych – w Poznaniu i jego okolicach, Warszawie, Trójmieście czy Bydgoszczy.
Wernisaż odbędzie się po koncercie Julii Rover 🚲
www.instagram.com/zuzanna.skorska/

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →