AFreaks by AfryKamera! Batida apresenta IKOQWE, DEJOT, Lua Preta, Laboratortio Tropical Crew

AFreaks by AfryKamera! Batida apresenta IKOQWE, DEJOT, Lua Preta, Laboratortio Tropical Crew

1 października 2022, Sobota

DZiK

Belwederska 44 A, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

To będzie wielki dzień! Celebracja wspaniałej, nieoczywistej i porywającej do tańca muzyki elektronicznej z potężną domieszką rozmaitych tradycji, stylistyk i brzmień! 1 października 2022 r. w ramach 𝟭𝟳. 𝗼𝗱𝘀ł𝗼𝗻𝘆 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝗮𝘄𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼 𝗙𝗲𝘀𝘁𝗶𝘄𝗮𝗹𝘂 𝗔𝗳𝗿𝘆𝗞𝗮𝗺𝗲𝗿𝗮 (𝟯𝟬.𝟬𝟵-𝟬𝟵.𝟭𝟬.𝟮𝟬𝟮𝟮) wystąpią w 𝗞𝗹𝘂𝗯𝗶𝗲 𝗗𝗭𝗶𝗞 niezwykli artyści, a część z nich pojawi się pierwszy raz w Polsce! Wszystko będzie się działo pod hasłem 𝗔𝗙𝗿𝗲𝗮𝗸𝘀 𝗯𝘆 𝗔𝗳𝗿𝘆𝗞𝗮𝗺𝗲𝗿𝗮! Bądźcie z nami i tańczymy!
𝗕𝗮𝘁𝗶𝗱𝗮 𝗮𝗽𝗿𝗲𝘀𝗲𝗻𝘁𝗮 𝗜𝗞𝗢𝗤𝗪𝗘 (wymawiane: ee-kok-weh) to nowy projekt pochodzącego z Huambo w Angoli Pedro Coquenão (aka Batida) – czołowego przedstawiciela nowej fali afrykańskiej muzyki elektronicznej i urodzonego w Luandzie Luaty Beirão (aka Ikonoklasta) – angolskiego rapera i aktywisty. To będzie pierwszy ich koncert w Polsce! Objawili się światu w 2021 roku, wydając debiutancki krążek zatytułowany „The Beginning, The Medium, The End And The Infinite” w katalogu belgijskiej Crammed Discs. Połączyli w porywający i nietuzinkowy sposób oldschoolowy hip-hop z tradycyjną muzyką angolską, wykorzystując taneczną elektronikę, brzmienia automatów perkusyjnych. To futurystyczna i surowa ekspedycja poza ziemską orbitę!

Szwajcarski producent Daniel Jakob, lepiej znany jako 𝗗𝗲𝗷𝗼𝘁 oraz Dubokaj. Na AfryKamerze zaprezentuje się jako Dejot i będzie to jego pierwszy set w Polsce! To producent muzyki elektronicznej i filmowej mieszkający w Bernie. Od lat 90. nieprzerwanie produkuje muzykę. W 2019 roku Dejot opublikował dwie wyśmienite kasety pt. „Holowez” i „Uhujano”. Materiał został utkany z wielu wspomnień zebranych podczas kilkumiesięcznego pobytu artysty w Republice Południowej Afryki. W marcu 2022 roku Jakob jako Dubokaj wydał nowy materiał pt. „Daydreamflix” nagrany jeszcze z jamajską legendą, ojcem założycielem reggae i pionierem afrofuturyzmu Lee „Scratch” Perry’m.
𝗟𝘂𝗮 𝗣𝗿𝗲𝘁𝗮 to duet składający się z angolskiego pochodzenia wokalistki/MC Luzii Avelino aka Ms. Gia oraz polskiego DJ-a, turntablisty i producenta Mentalcuta. Razem tworzą mieszankę nowoczesnej muzyki elektronicznej i afrykańskich gatunków, takich jak kuduro czy afrohouse. W 2020 roku duet wydał debiutancki album „Diaspora”, a pochodzące z niego utwory „Baile Lotus” i „Drena” były emitowane w kilkunastu europejskich stacjach radiowych, m.in. w BBC1 Xtra (w audycji Diplo), NTS i Rinse FM.
Tego dnia do niekończącego się tańca i muzycznego szaleństwa w Klubie DZiK poprowadzi kolektyw didżejski pod nazwą 𝗟𝗮𝗯𝗼𝗿𝗮𝘁𝗼𝗿𝘁𝗶𝗼 𝗧𝗿𝗼𝗽𝗶𝗰𝗮𝗹 𝗖𝗿𝗲𝘄! To przestrzeń muzycznych eksperymentów, w której prowadzone są badania nad tropikalnymi rytmami i melodiami z okolic równika.

🔮 𝗦𝘁𝗿𝗼𝗻𝗮 𝗙𝗲𝘀𝘁𝗶𝘄𝗮𝗹𝘂 𝗔𝗳𝗿𝘆𝗞𝗮𝗺𝗲𝗿𝗮: afrykamera.pl/
🔮 𝗙𝗕: www.facebook.com/afrykamera/
🔮 𝗙𝗕 𝗞𝗹𝘂𝗯𝘂 𝗗𝗭𝗶𝗞: www.facebook.com/DomZabawyiKulturyDZiK
𝗔𝗙𝗿𝗲𝗮𝗸𝘀 𝗯𝘆 𝗔𝗳𝗿𝘆𝗞𝗮𝗺𝗲𝗿𝗮! 🙂🙂🙂

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →