Podsumowanie miesiąca, czyli TOP 5: luty 2021

Podziel się newsem:

W lutym działo się naprawdę wiele. Premiery albumów, filmów, muzyczne powroty i niezwykłe wydarzenia. Sprawdźcie, czy nie przegapiliście żadnych z nich!

Co się działo w lutym 2021?

Luty, choć to najkrótszy miesiąc w roku, przyniósł światu muzyki zarówno w Polsce, jak i poza nią, naprawdę dużo atrakcji. Noworoczne premiery wciąż się rozkręcają, a kolejne zapowiedzi muzycznych come backów wypełniają nasze kalendarze. W lutym ukazały się chociażby nowe albumy Foo Fighters, Nicka Cave’a, Tash Sultany, Michała Anioła, czy zespołu Balthazar, a swoje powroty zapowiedzieli Tom Odell, Arek Kłusowski, Dawid Kwiatkowski oraz Buslav.

Nie brakowało również premier filmowych, czy serialowych, nieodłącznie związanych ze światem muzyki. Tu warto wspomnieć o reżyserskim debiucie Sii Music, It’s A Sin, czyli nowej produkcji HBO z liderem grupy Years & Years, Ollym Alexandrem w roli głównej, czy jednej z najgłośniejszych premier ostatnich tygodni – dokumentu o Billie Eilish.

Mimo braku perspektyw na szybkie pożegnanie z pandemią, w lutym nie brakowało również ciekawych wydarzeń muzycznych i nie tylko muzycznych, bo wchodzimy przecież w okres rozstrzygnięć wielu prestiżowych nagród, takich jak Złote Globy, Oscary, czy Grammy. Zdaje się również, że małymi krokami zaczynamy powracać do rzeczywistości, w której istnieją koncerty.

Jakie ważne wydarzenia miały jeszcze miejsce w lutym 2021? Sprawdźcie!


Super Bowl LV i niezwykłe Halftime Show w wykonaniu The Weeknd

Super Bowl to coroczna impreza, którą w swoich kalendarzach mają wpisani nie tylko fani futbolu amerykańskiego, ale również, a może nawet przede wszystkim – fani muzyki. Finał ligi NFL to bowiem nie tylko najważniejszy mecz w roku, ale także kultowe, muzyczne Halftime Show, którego zaszczytna organizacja przypadła w tym roku Kanadyjczykowi, kryjącemu się pod pseudonimem The Weeknd. Dodatkowo, wyjątkowo, po raz pierwszy w historii Super Bowl, swoje mini show przed finałem wykonała również Miley Cyrus w ramach wyjątkowego wydarzenia TikTok Tailgate. Jak im poszło? Przekonajcie się sami!

Kwiat Jabłoni powraca z drugim albumem Mogło być nic

Mogło być nic, na szczęście jest Kwiat Jabłoni! Muzyczne rodzeństwo powraca równo po dwóch latach ze swoim nowym albumem, który już dziś pretenduje do miana albumu roku. Nic dziwnego, bowiem nowe wydawnictwo Kasi i Jacka Sienkiewiczów ukazuje ogromny rozwój muzyczny, jaki udało im się osiągnąć od czasu debiutu z krążkiem Niemożliwe. Więcej o tym, jak i o kulisach powstawania Mogło być nic przeczytacie w naszej recenzji płyty i wywiadzie z Kwiatem Jabłoni.

Bestsellery Empiku 2020 rozdane

Bestsellery Empiku zostały w tym roku rozdane w nietypowym stylu. Nie było wytwornej gali, zabrakło publiczności i barw, a w zamian zorganizowano industrialne show, pełne muzycznych niespodzianek i zaskakujących, międzygatunkowych duetów, nad którymi czuwał Igo, jako dyrektor artystyczny całego przedsięwzięcia. No i nie zabrakło oczywiście statuetek dla najlepiej sprzedających się tytułów w kategorii muzyka, książka oraz film. Pełną listę nagrodzonych Bestsellerami Empiku za rok 2020 znajdziecie tutaj.

Bestsellery Empiku 2021
Bestsellery Empiku 2020

PKP, czyli Podsiadło i Kotarski robią podcast

Wspólny podcast Dawida Podsiadło i Radka Kotarskiego to chyba największa niespodzianka lutego i jedna z największych całego 2021 roku. Bo o ile ten drugi, z założenia YouTuber, w świecie Internetu działa od lat, tak ten pierwszy, z założenia artysta, obraca się głównie w świecie muzyki, a wszystkie swoje działalności wykraczające poza tę sferę, dogłębnie weryfikuje i nie tak łatwo namówić go do współpracy. Nie da się jednak nie zauważyć, że między Podsiadło a Kotarskim faktycznie jest jakaś chemia, bo oboje złapali świetne flow za mikrofonami. Zresztą sprawdźcie sami!

Future Nostalgia – The Moonlight Edition Dua Lipy już jest!

W minionym miesiącu ukazała się również głośna reedycja najbardziej lubianego albumu, który ukazał się w 2020 roku. Future Nostalgia, czyli drugi album Dua Lipy, zgarnia po drodze niemal wszystkie sukcesy, jakie tylko mógłby zgarnąć. Nic zatem dziwnego, że brytyjska wokalistka kuje żelazo póki gorące i stara się wycisnąć ze swoich przysłowiowych pięciu minut, ile tylko się da. Tym sposobem, niecały rok po premierze wyjściowego materiału z Future Nostalgia otrzymujemy kolejne dopełnienie tego krążka z aż czterema zupełnie premierowymi nowościami. Posłuchajcie Future Nostalgia – The Moonlight Edition!


Sprawdźcie również, na co czekamy w marcu 2021

W lutym działo się naprawdę wiele. Premiery albumów, filmów, muzyczne powroty i niezwykłe wydarzenia. Sprawdźcie, czy nie przegapiliście żadnych z nich! Co się działo w lutym 2021? Luty, choć to najkrótszy miesiąc w roku, przyniósł światu muzyki zarówno w Polsce, jak i poza nią, naprawdę dużo atrakcji. Noworoczne premiery wciąż się rozkręcają, a kolejne zapowiedzi […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →