Bestsellery Empiku 2020 przyznane. Sprawdźcie, do kogo trafiły statuetki

Podziel się newsem:

Polska publiczność po raz 22. wybrała swoich ulubionych twórców. Wszystkie muzyczne statuetki w plebiscycie Bestsellery Empiku trafiły do rodzimych twórców. Poznajcie wyniki.

Wczoraj wieczorem odbyła się gala rozdania Bestsellerów Empiku, nagród dla twórców muzyki, filmu i literatury, którzy cieszyli się największą popularnością.

Galę uświetniły występy czołowych polskich artystów. Dyrektor muzyczny wydarzenia, IGO, stworzył mieszankę kultowych utworów w zupełnie nowych aranżacjach i zaskakujących duetach. Na scenie wspólnie stanęli Katarzyna Nosowska i OKI z utworem Arahja Kultu. Po raz pierwszy razem wystąpili także PRO8L3M i Martyna Jakubowicz, wykonując przebój W domach z betonu. Własną interpretację piosenki Republiki, Zapytaj mnie, czy cię kocham, zaprezentowali zaś Margaret z Organkiem.

Katarzyna Nosowska i OKI razem na scenie Bestsellery Empiku 2020
OKI, SK, fot. Piętka Mieszko/AKPA
Katarzyna Nosowska i OKI razem na scenie Bestsellery Empiku 2020
Katarzyna Nosowska,, fot. Piętka Mieszko/AKPA

IGO także obecny był na scenie kilkukrotnie, między innymi jako wokalista. Wraz z sanah wykonał piosenkę Królowa dram. Następnie powrócił z Darią Zawiałow i Królem, z którymi wykonał hymn Męskiego Grania 2020 Świt. Pojawił się także w towarzystwie duetu Kwiat Jabłoni i wokalisty Vito Bambino, w remiksie jednego z najbardziej tanecznych przebojów zespołu Wzięli zamknęli mi klub.

Bestsellery Empiku 2020 męskie granie
Igor Walaszek, Daria Zawiałow, Król, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Bestsellery Empiku 2020 – zwycięzcy w kategoriach muzycznych

We wszystkich muzycznych kategoriach triumfowali polscy artyści. Nagroda w kategorii Pop/rock trafiła do wokalistki sanah, której album Królowa dram stał się najmocniejszym fonograficznym debiutem ubiegłego roku.

sanah na gali Bestsellery Empiku 2020
sanah, fot. Piętka Mieszko/AKPA

W starciu pięciu czołowych wykonawców hip-hopowych, zwycięsko wyszedł duet PRO8L3M z krążkiem Art Brut 2.

pro8l3m na gali Bestsellery Empiku 2020
PRO8L3M, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Przyznawana po raz pierwszy w historii statuetka w kategorii Streaming, dla najchętniej słuchanego utworu w aplikacji Empik Music, powędrowała do rapera Quebonafide za singiel BUBBLETEA z gościnnym udziałem Darii Zawiałow.

Daria Zawiałow na gali Bestsellery Empiku 2020
Daria Zawiałow, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Podczas gali ogłoszone zostały również Odkrycia Empiku 2020. Statuetkę w kategorii Muzyka odebrał młody raper OKI, który w ubiegłym roku wydał debiutancki krążek 47playground.

OKI na gali Bestsellery Empiku 2020
OKI, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Bestsellery Empiku 2020 – #Hot16Challenge2 Wydarzeniem Roku

Wydarzeniem roku w tegorocznym plebiscycie została charytatywna akcja zorganizowana przez Solara. W ramach #Hot16Challenge2 zaprezentowali się nie tylko polscy raperzy, lecz także artyści spoza sceny hip-hopowej oraz osoby publiczne. Dzięki ok. 1400 nagraniom i milionom odtworzeń, udało się zebrać kwotę ponad 3,5 mln złotych na wsparcie systemu ochrony zdrowia.

Oprócz szlachetnych pobudek i dziesiątek wartościowych wersów, akcja miała swoisty wymiar terapeutyczny – była podszytą muzyką rozrywką dla milionów osób, które znalazły się w niecodziennej sytuacji. Nagroda Wydarzenie Roku 2020 nie mogła trafić w inne ręce

Ewa Szmidt-Belcarz, Prezes Grupy Empik
#Hot16Challenge2 wydarzeniem roku na gali Bestsellery Empiku 2020

Sprawdźcie także zwycięzców w kategoriach filmowych i literackich:

Książka:

  • Literatura piękna: Powrót z Bambuko, Katarzyna Nosowska
  • Literatura obyczajowa: To tylko przyjaciel, Abby Jimenez
  • Kryminał/sensacja/thriller: Kwestia ceny, Zygmunt Miłoszewski
  • Literatura dla dzieci: Totalna demolka. Dziennik cwaniaczka. Tom 14, Jeff Kinney
  • Audiobook: Fucking Bornholm, Oryginalny Serial Empik Go według scenariusza Filipa Kasperaszka i Anny Kazejak
  • Odkrycie Empiku 2020: Halny, Igor Jarek

Film:

  • Film fabularny: Boże Ciało, Reż. Jan Komasa
  • Film animowany: Kraina Lodu 2, Reż. Jennifer Lee, Chris Buck
  • Odkrycie Empiku 2020: Sweat, reż. Magnus von Horn,

zdjęcie główne: fot. Piętka Mieszko/AKPA

Polska publiczność po raz 22. wybrała swoich ulubionych twórców. Wszystkie muzyczne statuetki w plebiscycie Bestsellery Empiku trafiły do rodzimych twórców. Poznajcie wyniki. Wczoraj wieczorem odbyła się gala rozdania Bestsellerów Empiku, nagród dla twórców muzyki, filmu i literatury, którzy cieszyli się największą popularnością. Galę uświetniły występy czołowych polskich artystów. Dyrektor muzyczny wydarzenia, IGO, stworzył mieszankę kultowych […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.