Album Męskie Granie 2020 już dostępny! Posłuchaj!


04 grudnia 2020

Podziel się newsem:

Zapis jednego z najciekawszych koncertów w historii trasy Żywca jest już dostępny. Posłuchajcie albumu Męskie Granie 2020!

Męskie Granie 2020 – wyjątkowa i niecodzienna edycja

Na tę premierę fani polskiej alternatywy, choć w zasadzie może nawet bardziej mainstreamu, czekali od 8 sierpnia. Wtedy właśnie odbył się jedyny, wyjątkowy koncert tegorocznej trasy Męskiego Grania, z którego relację przeczytacie tutaj.

Nie da się ukryć – mimo tak fatalnych warunków do organizacji imprezy i wszelkich przesłanek za tym, żeby jednak w tym roku odpuścić, organizatorom udało się przygotować najlepszą edycję trasy od lat.

Transmitowany online koncert niczym nie odbiegał od tych, które znamy z poprzednich lat, a poziom wszystkich koncertów granych bez obecności publiczności nie pozostawiał żadnych wątpliwości co do tego, że mamy do czynienia z wyjątkową, profesjonalną produkcją.

Męskie Granie 2020 i najlepsza Orkiestra od lat

Oczywiście wisienką na torcie był występ Orkiestry, która odrobiła swoją pracę domową wzorowo. Odświeżony i odmłodzony skład, złożony z Darii Zawiałow, Igora Walaszka i Króla przygotował się do tego jednego, onlinowego koncertu najlepiej jak mógł, czego efektem była jedna z ciekawszych setlist w historii Męskiego Grania.

Znalazły się na niej oczywiście największe polskie klasyki, takie jak Boskie Buenos Maanamu, Byłaś Serca Biciem Andrzeja Zauchy, Korowód Marka Grechuty, czy Bananowy Song grupy Vox. W repertuarze tegorocznej Orkiestry nie zabrakło jednak również bardziej współczesnych przebojów, takich jak Prędko, Prędzej zespołu Hey, czy W dobrą stronę Dawida Podsiadły.

Ale dobór piosenek to nie wszystko, bo oczywiście największe wrażenie zrobiły wyjątkowe, niecodzienne, zupełnie nowe aranżacje tych utworów, czego najlepszym przykładem jest kawałek, który fanom Męskiego Grania w tym roku najbardziej przypadł do gustu – Płoną góry, płoną lasy Czerwonych Gitar.

Daria Zawiałow, Król i Igo wspominają Męskie Granie 2020

A jak tegoroczne Męskie Granie zapamiętali sami artyści?

Bardzo dziękuję całej tegorocznej fantastycznej Orkiestrze Męskiego Grania (Michałowi, Rubensowi, Kubie, Kasi, Thomasowi). Dziękuję Żywcowi i Agencji Live za możliwość przeżycia tej przygody! Na koniec dziękuję moim ukochanym „dzikim owcom” – Błażejowi i Igorowi – jesteście najlepsi na świecie! To był zaszczyt móc pracować ze wszystkimi, którzy byli zaangażowani w ten projekt. Obyśmy mogli to powtórzyć w lepszych okolicznościach.

Tak czas Męskiego Grania 2020 wspomina Daria Zawiałow. Z kolei Igor Walaszek mówi:

Tegoroczna edycja Męskiego Grania była dla mnie wyjątkowa ze względu na sytuację, która zaskoczyła cały świat. Bardzo się cieszę, że mimo wszystkich obostrzeń udało nam się stworzyć tak świetny zespół. Spędziliśmy ze sobą mnóstwo czasu. Wielkie dzięki za godziny śmiania się do bólów brzucha, za pracę twórczą, która była dla mnie ogromną inspiracją. Cieszę się, że mogłem zaprzyjaźnić się z tak wspaniałymi ludźmi, z którymi nadal utrzymuję kontakt. W pewien sposób w mojej głowie stworzyliśmy rodzinę, którą w innych przypadkach tworzy się całe życie. Chciałbym podziękować Darii, Błażejowi, całej Orkiestrze, Agencji Live, firmie Żywiec i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Męskie Granie 2020 mogło się odbyć. Oprócz tego chciałbym również podziękować mojej rodzinie, narzeczonej, przyjaciołom – gdyby nie wasze wsparcie, byłoby wspaniale, ale nie cudownie. Z całego serca dziękuję.

Król dodaje:

Przyznaję, że na początku się cykałem i skrajne emocje mną targały. Nie mówię, że stałem się herosem, ale mogę śmiało stwierdzić, że był to piękny skok. Przelot muzyczno-taneczny. Książka, do której chce się wracać i przeczytać chociaż parę stron, ale za to całemu światu. Film obyczajowo-przygodowy, z elementami romantycznej komedii. Z genialna obsadą. Wybaczcie, że wymienię tylko gwiazdy… Dario i Igorze dziękuję Wam i czekam na kolejną część…

Męskie granie 2020 koncert
Męskie Granie 2020, fot. D. Kramski (CGM)

Posłuchaj albumu Męskie Granie 2020

Przez kilka miesięcy żyliśmy jedynie wspomnieniami tego wyjątkowego koncertu, ale dziś możemy w końcu ponownie przywołać te dźwięki. Album Męskie Granie 2020, zawierający pełen set Orkiestry i kilka utworów z solowych koncertów artystów, w tym wyjątkowe duety Nosowskiej i Maty, Bass Astral x Igo i Króla, czy Darii Zawiałow i Organka, jest już dostępny. Posłuchajcie!

Męskie Granie 2020 jest również dostępne w wersjach fizycznych na CD, kolorowych winylach (czerwonym, niebieskim i białym) oraz na kasecie magnetofonowej. Koniecznie zaopatrzcie się w swój egzemplarz!

Zapis jednego z najciekawszych koncertów w historii trasy Żywca jest już dostępny. Posłuchajcie albumu Męskie Granie 2020! Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w międzynarodowym […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →