Męskie Granie 2020 prezentuje nowy singiel “Płoną góry, płoną lasy”


13 listopada 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Na 4 grudnia zapowiedziana jest premiera albumu Męskie Granie 2020. Dziś do sieci trafił kolejny singiel z tego wydawnictwa – nowa aranżacja utworu Czerwonych Gitar – Płoną góry, płoną lasy. Posłuchajcie.

Męskie Granie 2020 w nietypowej formule

Tegoroczna edycja Męskiego Grania odbyła się w nietypowej formie. Zamiast trasy, miał miejsce tylko jeden koncert w Żywcu, bez udziału publiczności, za to transmitowany za darmo w sieci. Mimo niesprzyjających warunków organizatorzy i artyści zapewnili swoim fanom wyjątkowe muzyczne show, o czym więcej przeczytacie w naszej relacji, dostępnej pod tym linkiem.

W składzie tegorocznej Orkiestry znaleźli się Daria Zawiałow, Igo oraz Król, którzy podczas koncertu w Żywcu wzięli na warsztat takie utwory jak: Bananowy song grupy Vox, Zanim zrozumiesz Varius Manx, Korowód Marka Grechuty i zespołu Anawa, Boskie Buenos Maanamu oraz Płoną góry, płoną lasy Czerwonych Gitar. Nie zabrabło też zaskakujących duetów. Mata wystąpił u boku Katarzyny Nosowskiej, Bass Astral x Igo z Królem, Daria Zawiałow z Tomaszem Organkiem oraz Król w towarzystwie WalusiaKraksaKryzys.

Już niebawem będziemy mogli wrócić do tego wyjątkowego wydarzenia, ponieważ na 4 grudnia zapowiedziana jest premiera albumu Męskie Granie 2020. O szczegółach tego wydawnictwa pisaliśmy tutaj.

Męskie Granie 2020 album
Męskie Granie 2020 – okładka albumu

Męskie Granie 2020 – posłuchajcie nowego singla zapowiadającego album

Dziś do sieci trafił nowy singiel zapowiadający wydawnictwo. Tak o nim mówi Daria Zawiałow:

„Spełniłeś moje marzenie” – powiedział Błażej do kierownika orkiestry Michała Kusha, tuż po wysłuchaniu wstępnego aranżu do Płoną góry, płoną lasy. Mnie też wgniotło w fotel, umówmy się, to coś zupełnie innego niż jakże genialny oryginał. Jednak świeże spojrzenie, ten bollywoodzki klimat i to jak bardzo nasz Król i reszta składu się w tym odnaleźli – to wszystko sprawiło, że powstał jeden z najlepszych tegorocznych numerów w naszej setliście. To wspaniale, że tak ponadczasowy utwór jakim niewątpliwie jest Płoną góry, płoną lasy doczekał się nowego życia i nowej interpretacji. Jestem dumna ze wszystkich, którzy maczali w tym palce! Muszę przyznać, że to był mój ulubiony moment koncertu tegorocznej MGO.

Posłuchajcie utworu Płoną góry, płoną lasy z repertuaru Czerwonych Gitar, w wykonaniu Orkiestry Męskiego Grania.

Męskie Granie Orkiestra 2020 – Płoną góry, płoną lasy

Na 4 grudnia zapowiedziana jest premiera albumu Męskie Granie 2020. Dziś do sieci trafił kolejny singiel z tego wydawnictwa – nowa aranżacja utworu Czerwonych Gitar – Płoną góry, płoną lasy. Posłuchajcie. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →