„ANAWA 2020” – artyści reinterpretują Grechutę


20 października 2020

Podziel się newsem:

ANAWA 2020 – wyjątkowy projekt, w ramach którego współcześni artyści reinterpretują kultowy album Marka Grechuty. Posłuchajcie singla Zadymka!

2020 – jubileuszowy rok Marka Grechuty

Marek Grechuta – artysta legenda. Autor nie tylko kultowych Dni których jeszcze nie znamy, ale ogromnej ilości piosenek, muzyki i albumów, bo jego dyskografia to naprawdę potężny zbiór historii polskiej muzyki. W tym roku artysta obchodziłby swoje 75. urodziny. Jednocześnie swój 50. jubileusz obchodzi jego debiutancki album Anawa.

Anawa – posłuchaj wybitnego albumu Marka Grechuty

ANAWA 2020Voo Voo, Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Kasai i Spięty zaśpiewają Grechutę

Z tej okazji Narodowe Centrum Kultury przygotowało wyjątkowy projekt. ANAWA 2020 to ukłon w stronę wybitnego twórcy i oddanie hołdu jego twórczości. Piosenki z debiutanckiego albumu Grechuty, który okazał się wielkim sukcesem, zostaną w jego ramach zaprezentowane na nowo.

Na albumie, który ukaże się już za chwilę usłyszymy Voo Voo, Katarzynę Nosowską, Krzysztofa Zalewskiego, Kasai i Spiętego z Lao Che, którzy wykonają ponadczasowe przeboje Grechuty i zespołu Anawa we współczesnych, autorskich aranżacjach.

ANAWA 2020: premiera albumu, preorder, okładka

Płyta pojawi się na półkach sklepowych już 23 października, choć preorder możecie zamawiać już teraz na stronie art2musicshop.pl. Na albumie znajdą się takie przeboje jak Będziesz moją Panią, czy Nie dokazuj. Za nowe aranżacje każdego z utworów odpowiada Wojciech Waglewski z Voo Voo, który mówi o projekcie:

Niestety, nigdy nie spotkałem i nie słyszałem Grechuty na koncercie. Grałem za to lata całe w Osjanie, który stanowił kiedyś trzon Anawy. Do nagrania płyty zaprosiłem artystów, którzy nie dość, że umieją śpiewać, to w dodatku posiadają wyrazistą osobowość. Anawa to płyta szczególna, bo zapoczątkowała fantastyczny okres tego zespołu w polskiej kulturze. Nie była to jeszcze Anawa w pełni hipisowska, którą najbardziej lubiłem, tym trudniejsze było to wyzwanie i ciekawiej się nad tym materiałem pracowało. A czy utwory Grechuty zachowały swą uniwersalność? Mam nadzieję, że odpowiedź na to pytanie przyniesie płyta… Choć dla mnie jest ona oczywista.

Voo Voo

ANAWA 2020 – tracklista albumu

  1. Stoją gorzkie pagórki – Intro Voo Voo
  2. ZadymkaVoo Voo, Katarzyna Nosowska
  3. NiepewnośćVoo Voo, Kasai
  4. W dzikie wino zaplątaniVoo Voo, Krzysztof Zalewski
  5. Twoja postaćVoo Voo, Spięty
  6. Nie dokazujVoo Voo, Krzysztof Zalewski, Kasai
  7. Będziesz moją paniąVoo Voo, Spięty, Kasai
  8. Piosenka – Voo Voo, Kasai
  9. KorowódVoo Voo
ANAWA 2020
ANAWA 2020 – okładka płyty

Voo Voo i Katarzyna Nosowska – Zadymka, posłuchaj singla z albumu ANAWA 2020

W oczekiwaniu na premierę całego materiału z płyty ANAWA 2020 posłuchajcie zapowiadającego go singla Zadymka w wykonaniu Katarzyny Nosowskiej. Podoba Wam się Grechuta w takiej odświeżonej, uwspółcześnionej wersji?

Piosenki Marka Grechuty i zespołu Anawa wybrzmią w katowickim Spodku w listopadzie 2021

W katowickim Spodku, podczas wydarzenia Anawa 2020, 18 listopada 2021 wystąpią tacy artyści jak Voo Voo, Maria Peszek, Krzysztof Zalewski, Spięty i Kasai. Jest to koncert poświęcony twórczości Marka Grechuty i zespołu Anawa. Bilety na to wydarzenie kupicie na stronie Biletomat.pl.

ANAWA 2020 – wyjątkowy projekt, w ramach którego współcześni artyści reinterpretują kultowy album Marka Grechuty. Posłuchajcie singla Zadymka! 2020 – jubileuszowy rok Marka Grechuty Marek Grechuta – artysta legenda. Autor nie tylko kultowych Dni których jeszcze nie znamy, ale ogromnej ilości piosenek, muzyki i albumów, bo jego dyskografia to naprawdę potężny zbiór historii polskiej muzyki. […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

ANAWA 2020 - twórczość Marka Grechuty i zespołu Anawa

Biletomat.pl
79 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.