fot. Michał Murawski

Voo Voo – „Łajba”, czyli jak muzyka się nie starzeje


19 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Voo Voo po trzech latach prezentuje zapowiedź nowego kierunku. Oto singiel Łajba, zwiastujący płytę zespołu, która ukaże się jesienią tego roku.

Voo Voo – innowacyjnie czy bezpiecznie? Przede wszystkim: zaskakująco

Zespół z Wojciechem Waglewskim na czele powrócił po długich trzech latach nieobecności i to powrócił w nadzwyczaj dobrym stylu. Grupa podobną formę utrzymuje od lat, mało tego, można powiedzieć, że ostrzy swój warsztat na bieżących wydarzeniach. Najnowszy kawałek zespołu lirycznie jest estetycznym zaspokojeniem – no kto, oprócz Waglewskiego zaśpiewałby w piosence „by ktoś im życie tak partolił”? Mocna, wyraźnie zaznaczona instrumentalna końcówka jest ciężkim zaskoczeniem nagle urwanej narracji, a jednocześnie dobitnym jej podsumowaniem.

Gościnnego udziału Mashy Natanson również nie można pozostawić bez komentarza, ponieważ jej wokal znacząco pogłębił wymiar utworu oraz wraz z całym jego brzmieniem, uczynił go w pewnym sensie muzycznym kosmopolitą. W tych gitarowych riffach złożono nie tylko Polskę, nie tylko Europę, a cały świat, z naciskiem na intymność oraz różnorodność.

Przeczytaj: Waglewski Fisz Emade a z nimi „Duchy ludzi i zwierząt”

voo voo łajba
okładka singla „Łajba” – grafika Anna Kossakowska

Singlowa zapowiedź zaostrza apetyt

Zespół utworem Łajba z Mashą Natanson obwieszcza nadejście nowej płyty. Album, którego tytuł jeszcze jest nieznany ukaże się jeszcze w tym roku – zgodnie z zapowiedziami, jesienią 2022. Kolejne single w drodze – czekacie?

Przeczytaj: Fisz i inni dołączyli do The Redaktors – nowego zespołu Wojciecha Waglewskiego

„Łajba”, z gościnnym udziałem Mashy Natanson, to pierwszy od ponad trzech lat nowy utwór grupy Wojciecha Waglewskiego. Jest on zwiastunem zapowiadanego na jesień nowego albumu Voo Voo. „Łajba” to zaproszenie do podniebnego rejsu wśród nasyconych wyrazistymi barwami dźwiękowych obłoków, gdyż czasami tylko z takiego dystansu można dostrzec „to co ważne na świecie”. Nieco psychodeliczny charakter utworu doskonale podkreślają obrazy Anny Kossakowskiej z serii Trzecie Oko, wykorzystane w wizualizacji video i na okładce singla.

– czytamy w informacji prasowej

Voo Voo – Łajba feat. Masha Natanson (Official Audio)

Voo Voo po trzech latach prezentuje zapowiedź nowego kierunku. Oto singiel Łajba, zwiastujący płytę zespołu, która ukaże się jesienią tego roku. Voo Voo – innowacyjnie czy bezpiecznie? Przede wszystkim: zaskakująco Zespół z Wojciechem Waglewskim na czele powrócił po długich trzech latach nieobecności i to powrócił w nadzwyczaj dobrym stylu. Grupa podobną formę utrzymuje od lat, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →