fot: Michał Murawski

Voo Voo świętują 35 lat na scenie wyjątkowym albumem „Nabroiło się (1986-2021)”


16 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Voo Voo obchodzi w tym roku swoje 35-lecie. Z tej okazji zespół wyda specjalny album Nabroiło się (1986-2021), na którym znajdzie się dokładnie 35 utworów.

Koralowe gody grupy Voo Voo

Dokładnie w 1985 roku Wojciech Waglewski założył zespół, któremu nadał nazwę od inicjałów swojego imienia i nazwiska – Voo Voo. Zaledwie rok później, 6 października 1986 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album grupy o tym samym tytule – Voo Voo.

Jak łatwo policzyć, to właśnie na obecny rok przebada okrągły jubileusz 35. lat od wydania tej płyty. Od tego czasu zespół Voo Voo dopisał do swojej listy dyskografii kilkadziesiąt (ponad 40) kolejnych tytułów, wśród których poza albumami studyjnymi znalazły się również albumy koncertowe, ścieżki dźwiękowe i inne kompilacje. W sumie – pokaźny dorobek, a co najważniejsze, mimo upływu lat, Voo Voo w ogóle nie zwalniają tempa, a swoją twórczością wychowują już kolejne pokolenia.

Voo Voo – Się poruszam

Jubileuszowe niespodzianki od Voo Voo

Osobliwy czas panowie sobie wybrali na świętowanie, ale nie da się ukryć, że okazja jest wyjątkowa i wymaga uczczenia. Z tej okazji zespół przygotował kilka niespodzianek, o których lider Voo Voo, Wojciech Waglewski mówi:

No i postanowiliśmy sobie urządzić 35-lecie. Powody są trzy:

1.Nie wydaje nam się sensowne czekać na 40 lecie, bo tak sobie ten świat urządziliśmy, że nie wiadomo czy rok 2026 w ogóle nastąpi.

2. 35 dodać 35 daje 70 a to z kolei po odjęciu 0 daje 7, czyli tytuł naszej ulubionej płyty.

3. Gdybyśmy my nie obchodzili, to kogo by to obchodziło?

Przekroiliśmy nasze melodie na różne drobne części czyniąc z nich nowe, choć jakże podobne do starych, formy. Po długiej dyskusji zdecydowaliśmy również, że na dwóch koncertach zagramy nasz wiekopomny przebój Łobi Jabi (z oryginalnym tekstem), nie uprzedzając na których. W ten sposób, żeby go usłyszeć trzeba udać się na wszystkie. Czego Państwu życzę. My tak zrobimy…

35 utworów na 35-lecie zespołu Voo Voo i urodziny Wojciecha Waglewskiego

Z okazji swojego jubileuszu, zespół Voo Voo wyda wyjątkową, dwupłytową kompilację, zatytułowaną Nabroiło się (1986-2021), na której znajdzie się selektywnie wybranych przez muzyków 35 utworów, będących podsumowaniem ich dotychczasowej twórczości. Album ten ujrzy światło dzienne już 21 kwietnia, w dzień urodzin Wojciecha Waglewskiego.

Zapowiedzią albumu będzie singiel z dwiema nowymi wersjami jednego z najbardziej charakterystycznych w dorobku grupy utworu Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic.

Preorder płyty Nabroiło się (1986-2021) jest już dostępny pod tym linkiem. Album można zamówić z specjalną, kolekcjonerską przypinką. Dodatkowo, każdy zamówiony przed premierą egzemplarz albumu zostanie opatrzony autografem każdego członka zespołu.

Voo Voo – Nabroiło się (1986-2021), tracklista albumu

CD 1

 1. Wizyta I
 2. Faza III
 3. F-I
 4. Mantra
 5. Esencja
 6. Nim Stanie Się Tak Jak Gdyby Nigdy Nic
 7. Dzwon i Młot
 8. Karnawał (1991) WERSJA RADIOWA
 9. Papierosy i Gin
 10. Flota Zjednoczonych Sił
 11. Łeboskłon
 12. Cudnie
 13. Wzgórze (feat. Kasia Nosowska)
 14. Człowiek Wózków
 15. Nabroiło Się
 16. Mam Głęboko
 17. Moja Broń (feat. Anna Maria Jopek)
 18. Turczyński
 19. Bo Bóg Dokopie

CD 2

 1. Klucz
 2. Nie Muszę Musieć
 3. Puszcza
 4. To Co Zostanie
 5. Osioł
 6. Wszyscy Muzycy To Wojownicy (feat. Maciej Maleńczuk / Abradab)
 7. Pierwszy Raz
 8. Trąbka, Pompka i Lewarek
 9. Gdybym (feat. Alim Qasimov / Fargana Qasimova) WERSJA RADIOWA
 10. Na Coś Się Zanosi
 11. Środa
 12. Sobota (feat. Joanna Wydorska)
 13. Niedziela
 14. Się Poruszam 1
 15. Takie Tam 1 (feat. Anna Przybysz / Natalia Przybysz / Paulina Przybysz)
 16. Nim Stanie Się Tak Jak Gdyby Nigdy Nic (2021) WERSJA WIOSENNA
voo voo 35 lat album nabroiło się koncerty
Voo Voo – „Nabroiło się (1986-2021)”, okładka albumu

Odświeżony debiut Voo Voo na kolekcjonerskich winylach i koncertowe DVD

To jednak nie koniec niespodzianek od Voo Voo. Jeszcze tej wiosny ukaże się również kolekcjonerskie wznowienie wspomnianego, absolutnie historycznego albumu Voo Voo oraz singla Sno-powiązałki. Utwory te zostaną odświeżone nie tylko graficznie, ale również brzmieniowo, a płyty zostaną wydane na specjalnych, kolorowych winylach.

Voo Voo przygotowują również coś specjalnego na jesień. Wtedy to ukaże się nie mniej wyjątkowa płyta DVD z zapisem koncertu z warszawskiego klubu Progresja. Jest więc na co czekać!

Voo Voo będą również świętować na koncertach

Swoje 35-lecie zespół będzie również świętował oczywiście na scenie! Podczas najbliższych koncertów Voo Voo możemy się spodziewać przekrojowej setlisty, obejmującej najważniejsze momenty w karierze zespołu. Pierwszy jubileuszowy koncert Voo Voo odbędzie się już w tę sobotę, 17 kwietnia… online! Oglądajcie tutaj od godziny 18:00:

Dodatkowo, na specjalnych koncertach w sopockiej Operze Leśnej i warszawskim Palladium, na scenie obok zespołu stanie wielu znakomitych gości. Wśród nich znajdą się między innymi Król, Maria Peszek, czy Paulina Przybysz. Nie może Was tam zabraknąć!

Voo Voo wystąpią podczas wydarzenia Anawa 2020 w Katowicach

Voo Voo wystąpią również na jednej scenie z Marią Peszek, Krzysztofem Zalewskim, Spiętym i Kasai w katowickim Spodku podczas wydarzenia Anawa 2020 już 18 listopada 2021. Jest to koncert poświęcony twórczości Marka Grechuty i zespołu Anawa. Bilety na to wydarzenie kupicie na stronie Biletomat.pl.

Voo Voo obchodzi w tym roku swoje 35-lecie. Z tej okazji zespół wyda specjalny album Nabroiło się (1986-2021), na którym znajdzie się dokładnie 35 utworów. Koralowe gody grupy Voo Voo Dokładnie w 1985 roku Wojciech Waglewski założył zespół, któremu nadał nazwę od inicjałów swojego imienia i nazwiska – Voo Voo. Zaledwie rok później, 6 października […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

ANAWA 2020 - twórczość Marka Grechuty i zespołu Anawa

Biletomat.pl
79 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.