STX Next on Tour: IT Meetup Toruń #2

STX Next on Tour: IT Meetup Toruń #2

6 marca 2024, Środa

NRD

Browarna 6, Toruń

Start: godz. 18:00

Podziel się:

📅 DATA: 06.03.2024
⏰ GODZINA: 18.00
📌 MIEJSCE: Klub NRD, Ul. Browarna 6, Toruń
JĘZYK: prezentacje będą przedstawiane po polsku

STX Next już wkrótce znów wyruszy w teren! Na samym początku marca zawitamy do dobrze nam znanego Klubu NRD w Toruniu, gdzie opowiemy o przeróżnych zagadnieniach związanych z branżą IT i programowaniem. A co dokładniej dla Was przygotowaliśmy? 🤔
Prezentacje:
Marek Bryling – “Jak AI może pomóc i przeszkadzać w pracy programisty. Studium przypadku”
Prezentacja przedstawia różnorodne aspekty wpływu sztucznej inteligencji na pracę programisty. Pokażę, że AI może zarówno skutecznie wspierać programistów, jak i potrafi przeszkadzać im w pracy. Jakie stwarza wyzwania związane z niezawodnością i prywatnością danych? A wszystko to na prawdziwym przypadku pewnego zadania rekrutacyjnego.
Bartosz Sokorski – “Kilka słów o package managerach”
W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej projektów związanych z zarządzaniem zależnościami i pakietowaniem w Pythonie. Podczas prezentacji przyjrzymy się kilku najpopularniejszym z nich i omówię przypadki użycia. Dodatkowo postaram się odpowiedzieć na pytanie “czy potrzebuję package managera w swoim projekcie?”
Grzegorz Tężycki – OpenTelemetry – Discover bottlenecks and track performance
Podczas prezentacji uczestnicy będą mogli zgłębić zagadnienia związane z wykorzystaniem OpenTelemetry w kontekście wykrywania i diagnozowania wąskich gardeł w złożonych systemach informatycznych. Pokazane zostaną podstawowe koncepty oraz zalety implementacji tego narzędzia w środowiskach opartych o serwisy. Ponadto, częścią prezentacji będzie case study, które pomoże uwidocznić realne zastosowanie OpenTelemetry w badaniu efektywności aplikacji.

Bio:
Marek Bryling
Zawodowo programuję od prawie 30 lat. Znam wiele technologii i języków programowania, ale ukochałem Pythona, Rust, backend, security i systemy rozproszone. Pracuję w STX Next na stanowisku Practice Lead. Doradzam zespołom, wprowadzam nowe praktyki i technologie oraz usprawniam dzielenie się wiedzą na poziomie całej firmy.
Bartosz Sokorski
Jestem programistą z zawodu i z zamiłowania. Po godzinach utrzymuję kilka projektów open-source, między innymi manager pakietów, Poetry. Szczególnie interesuję się tematyką tworzenia aplikacji CLI. Zawodowo związany jestem z STX Next.
Grzegorz Tężycki
Programista & Tech Lead od ponad 15 lat w branży IT. Każdego dnia staram się rozwiązywać problemy, projektować biznesowo optymalne rozwiązania oraz eksplorować technologię. Specjalizuję się w projektowaniu, wytwarzaniu i wdrażaniu aplikacji webowych. Lata w branży zaowocowały znajomością cyklu życia oprogramowania od idei po utrzymaniowy grób. Staram się również mocno angażować w zadania z zakresu DevOps. Na co dzień jestem związany z STX Next.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →