Gamedevowe Pogaduchy #11: Intro do GameDesignu

6 marca 2023, Poniedziałek

Bracka

Bracka 20, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Gamedevowe pogaduchy, czyli spotkanie osób zainteresowanych tematem tworzenia gier. Spotkanie ma formę okrągłego stołu, co oznacza, że każdy ma prawo głosu – zawsze można dodać coś od siebie lub też dopytać.
Celem spotkania jest edukacja i integracja. Jest szansa pogadać w luźnej atmosferze z osobami, które siedzą jakiś czas w branży tworzenia gier.
Po oficjalnej, moderowanej części wydarzenia, ma miejsce networking przy piwku.
Każde spotkanie ma swój temat przewodni. W tym miesiącu jest to:
— Intro do game designu -–
A dokładniej:
Jest to pierwsze spotkanie z serii o projektowaniu gier.
Co robi designer?
Po co i czym jest GDD?
Czy designer jest potrzebny?
Różne rodzaje designerów.
Na spotkaniu pojawią się osoby, które już pracują w branży, więc będzie można ich wypytać o cokolwiek. A co ciekawsze będą też ludzie, którzy sami zatrudniają ludzi!
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 2-ego styczniao 19 w piwnicy baru na Brackiej 20.
————————————————————————————————————-
Czym są pogaduchy?
Gamedevowe pogaduchy to comiesięczne spotkanie na którym rozmawiamy przez dwie godziny na jakiś wybrany wcześniej temat. Stawiamy na rozmowy w luźnej atmosferze, przy piwku, jednak moderacja ucina zbytnie offtopy.
Jak to wygląda?
Siadamy razem przy stole. Na spotkania zazwyczaj zapraszane są osoby mające jakąś większą wiedzę w wybranym temacie. Każdy ma prawo głosu – można dopytywać o rzeczy i zadawać własne pytania. To nie wykład, a rozmowa z osobami o dużym doświadczeniu.
Po głównej części spotkania następuje swobodny networking.
Do kogo skierowane są te spotkania?
Do wszystkich zainteresowanych. Wstęp jest wolny. Osoby zaznajomione z tematem spotkania mogą powymieniać się doświadczeniami, a osoby dopiero poznające temat mają okazję posłuchać i dopytać o to, co ich ciekawi, a przy okazji poznać ludzi z branży.
Cel spotkania?
Celem jest stworzenie przestrzeni w której weterani mogą wymienić się doświadczeniami w swobodnej atmosferze, a przy okazji stworzenie możliwości łatwiejszego wejścia w branżę nowym osobom. No i oczywiście piwo 🙂
Historia
Pierwsze spotkanie zorganizowałem we Wrocławiu wraz z kołem TK i Radkiem Klasą, mniej więcej dwa lata temu. Aktualnie edycję Wrocławską prowadzi Radek z Kamilem Świstuniem. Ja wróciłem do warszawy na początku roku i wystartowałem edycję warszawską wraz z OddQuibit i Polygonem.
Jakie tematy już przerabialiśmy?
Dla przykładu: tech art, prawo w grach, level design, rekrutacja i pierwsza praca w branży, projektowanie stylu graficznego dla gry i wiele innych.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →