fot. Katarzyna Mieszawska

Freekwencja Festiwal – koncerty, jakich jeszcze nie było?


07 września 2021

Podziel się newsem:

W sieci ukazał się właśnie zapis koncertu Kasi Lins w ramach Freekwencja Festiwal, podczas którego artystka zaprezentowała utwór Koniec Świata w wyjątkowym, niecodziennym anturażu. Sprawdźcie!

Freekwencja Festiwal – ambitne plany i ich wątpliwa realizacja

Podczas zeszłorocznych wyborów prezydenckich polscy artyści zjednoczyli się w szlachetnej inicjatywie. Chcąc zachęcić swoich słuchaczy i całe społeczeństwo do wzięcia udziału w głosowaniu postanowili zorganizować Freekwencja Festiwal, podczas którego wyjściowo miała zagrać śmietanka polskiej sceny muzycznej w składzie: Artur Rojek, Clock Machine, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Miuosh, Mrozu, Organek, Pezet, Ralph Kaminski, Sokół, Żabson, Baranovski, Kasia Lins, Kortez, Łona i Webber, Kayah, Sorry Boys oraz Nosowska. Imponujący line-up!

Zobacz również: Dawid Podsiadło, Sokół, Daria Zawiałow i inni zagrają za darmo w mieście z najwyższą frekwencją wyborczą

Freekwencja Festiwal – zobacz zapowiedź!

Najwyższą frekwencję wyborczą bez większych zaskoczeń osiągnęła Warszawa z wynikiem ponad 77%, więc to właśnie w stolicy miał się obyć darmowy festiwal z imponującą liczbą największych polskich gwiazd muzyki. Pandemia odwlekła jednak te plany na dłuższy czas, a organizatorów chyba nieco zaskoczyło popularne wśród memiarzy zestawienie wyobrażenia vs. rzeczywistość. Bo niby jak w obecnych warunkach zaplanować ogromny festiwal na nieograniczoną ilością osób? Freekwencja Festiwal z założenia jest dla wszystkich, którzy zaangażowali się w zeszłoroczny proces wyborczy, a tego nie da się zweryfikować ani również obwarować obostrzeniami. Pojemność terenu i certyfikaty szczepień w tym przypadku nie stanowiły wymówki. Organizatorzy wpadli więc na inny pomysł. Tym sposobem Freekwencja Festiwal, jak większość ostatnich wydarzeń przeniesiono do sieci, przez co wielu mieszkańców stolicy, walczących o najwyższą frekwencję wyborczą w swoim mieście, może czuć się nieco oszukanych. Wydarzenie staje się w tym momencie eventem dla wszystkich, niezależnie od tego, czy w wyborach udział brali, czy nie, a jeśli tak, to w jakim mieście. Organizatorzy wydarzenia postanowili jednak dać nam w zamian coś wyjątkowego, nigdy wcześniej nie spotykanego w skali globalnej.

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, zaprasza na Freekwencja Festiwal

Freekwencja Festiwal – pierwszy koncert zrealizowany w technologii XR, jednak już nie w Warszawie

Freekwencja Festiwal to pierwsze na świecie tak duże wydarzenie muzyczne zrealizowane w najnowszej technologii XR czyli rozszerzonej rzeczywistości. Efekt?

Przedsmak tego, co ma nam do zaoferowania Freekwencja Festiwal możemy już teraz obserwować na kanałach youtube’owych Baranovskiego i Kasi Lins, gdzie pojawiły się pierwsze wykonania utworów Tęskno mi do gwiazd i Koniec Świata w ramach rzeczonego Freekwencja Festiwal. Oczywiście wygląda to imponująco, otaczające artystów wizualizacje, za których reżysserię odpowiedzialny jest między innymi Paweł „Spider” Pająk, współpracujący dotychczas chociażby przy trasach koncertowych Dawida Podsiadły czy cyklu Męskie Granie, są zachwycające, a całość zdaje się być ciekawą alternatywą dla obiecanego wydarzenia, które nie mogłoby dojść do skutku w obecnych warunkach, dyktowanych przez pandemiczne obostrzenia. Jednak wciąż nie jest to obiecany festiwal z prawdziwego zdarzenia. Ktoś nie przekalkulował tego dobrze.

Kasia Lins – Koniec Świata (Freekwencja Festiwal), zobacz!

Freekwencja Festiwal – kto wystąpi? Kiedy i gdzie oglądać?

Dodatkowo na Freekwencja Festiwal złoży się zaledwie trzynaście pojedynczych wykonań piosenek, nie będą to więc pełnoprawne koncerty artystów. Z kolei sam line-up imprezy zmalał nagle do zaledwie jedenastu nazwisk, wśród których znaleźli się: Dawid Podsiadło, Ørganek, Artur Rojek, Pezet, Sokół, Krzysztof Zalewski, Kasia Lins, Ralph Kaminski, Mrozu, Baranovski oraz Sorry Boys.

Online’owa premiera Freekwencja Festiwal odbędzie się w najbliższą niedziele, 12 września, o godzinie 19:00 na platformie vod.warszawa.pl, gdzie jeszcze 8 września, przedpremierowo, będziecie mogli zobaczyć Artura Rojka i jego freekwencyjne wykonanie utworu Bez końca. Przemawia do Was taka, innowacyjna formuła wydarzenia?

Freekwencja Festiwal
Freekwencja Festiwal

BARANOVSKI – Tęskno mi do gwiazd (Freekwencja Festiwal), zobacz!

W sieci ukazał się właśnie zapis koncertu Kasi Lins w ramach Freekwencja Festiwal, podczas którego artystka zaprezentowała utwór Koniec Świata w wyjątkowym, niecodziennym anturażu. Sprawdźcie! Freekwencja Festiwal – ambitne plany i ich wątpliwa realizacja Podczas zeszłorocznych wyborów prezydenckich polscy artyści zjednoczyli się w szlachetnej inicjatywie. Chcąc zachęcić swoich słuchaczy i całe społeczeństwo do wzięcia udziału […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →