Young Leosia i Żabson mają kwiaty z Kali, Amsterdamu i Hiszpanii. Kawałek „Jungle Girl” już dostępny


06 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Young Leosia powraca. Po sukcesie Szklanek, które wywróciły do nogami wszelkie zestawienia i topki z najpopularniejszymi kawałkami, raperka wypuszcza Jungle Girl. Swoją podopieczną w utworze wsparł Żabson.

O co chodzi z tymi Szklankami?

Chociaż Young Leosia, DJ-ka, raperka i realizatorka dźwięku nie ma za sobą długiej kariery, to na pewno odniosła już całkiem spory sukces. Wydane na początku roku Szklanki – drugi singiel z nadchodzącej debiutanckiej płyty Leosi – poszły w viral i absolutnie podbiły Internet, a w szczególności platformę TikTok. Nie oznacza to oczywiście, że młoda raperka ma w swojej dyskografii tylko tę piosenkę, jednak właśnie ten kawałek stał się także kopalnią tekstów do memów, które powstają do dzisiaj. Leosia w zasadzie nie poszła za ciosem – Szklanki żyły i żyją swoim życiem, Leosia swoim i można powiedzieć, że temat skończony.

No i wiecie, o gustach podobno się nie dyskutuje (a może powinno?), niech każdy słucha tego, co mu w duszy gra. Też lubię sobie czasem włączyć Szklanki, bo gdybym w przykładach do definicji „earworma” miał podać jakąś polską piosenkę, wskazałbym właśnie kawałek Leosi. Jest to jednak tak zwane ironiczne słuchanie – z nudów, żeby coś po prostu leciało albo dla poprawy humoru. Wiem też już, że i Jungle Girl dołączy do tej grupy.

Young Leosia i Żabson mają kwiaty z Kali, Amsterdamu i Hiszpanii. Kawałek „Jungle Girl” już dostępny
Jungle Girl – okładka singla

Leosia i Żabson wjadą na parkiety

Mógłbym pewnie rozpisywać się, że tu autotune jest zbyt podkręcony, tam bit zbyt wyraźnie dominuje nad wokalem, rozumiem co trzecie słowo nawinięte przez Żabsona, ale w sumie przy trzecim przesłuchaniu aż tak mnie to nie razi. Jungle Girl ma takie samo zadanie, jak poprzedni hit Leosi: ma wybrzmiewiać na parkietach, zapewniać dobrą zabawę i chyba mu się to uda. Refren wchodzi w głowę, stawia sobie tam krzesełko, siada i zostaje, a follow-upy do utworu @ (trailer) spod szyldu chillwagonu, rzucane zarówno przez Sarę, jak i przez Żabsona powodują, że myślisz sobie: kurczę, fajne.

Young Leosia – Jungle Girl feat. Żabson

Żabson – koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Żabson zagra kilka plenerowych koncertów w ramach cyklu Lato w Plenerze:

Young Leosia powraca. Po sukcesie Szklanek, które wywróciły do nogami wszelkie zestawienia i topki z najpopularniejszymi kawałkami, raperka wypuszcza Jungle Girl. Swoją podopieczną w utworze wsparł Żabson. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →