Sokół wypuścił kolejny singiel z nadchodzącego albumu


03 września 2021

Podziel się newsem:

Sokół podgrzewa atmosferę przed premierą swojej drugiej solówki. Raper wypuścił właśnie kolejny singiel z tego wydawnictwa.

Nie tylko Sokół

Wojtek Sokół przyzwyczaił nas już do swojej działalności na wielu płaszczyznach. Raper dokończył przerwaną przez pandemię trasę Eskimo Tour, jednak nadal będzie całkiem zajęty. Miesiąc temu Wojtek zapowiedział swój drugi solowy krążek i wypuścił singiel z Sariusem. Szykuje nam się więc dosyć ciekawy ostatni kwartał tego roku, bowiem swój album ma wydać Mata, a także zawodnicy nieco dłużej będący na rap scenie, których można zaliczyć do tej starszej stażem i bardziej doświadczonej gwardii.

Mowa tu między innymi o Magierze, który od ponad 20 lat zaopatruje rap grę w swoje bity, a teraz wydaje swój pierwszy solowy producencki album. Do tego grona starych wyjadaczy należy także Ten Typ Mes, który zapowiedział swój ósmy solowy krążek. Tydzień przed jego premierą ukaże się zaś płyta Sokoła, a my poznaliśmy kolejny singiel pochodzący z tego wydawnictwa. Przed Wami Jednorożec.

Sokół wypuścił kolejny singiel z nadchodzącego albumu
Jednorożec – okładka singla

Bober – co za bit

Na Jednorożca warto zwrócić uwagę nie tylko dlatego, że jest zwiastunem krążka Sokoła, ale również ze względu na stronę produkcyjną tego kawałka, za którą odpowiada BobAir. Katowicki producent ma na swoim koncie współprace chociażby z Te-Trisem, Miuoshem, Białasem, Sobotą czy Laikike1, z którym co roku wypuszczał dosyć kontrowersyjne kawałki z serii Level Up, gdzie Laik nie szczędził słów, atakując przedstawicieli polskiej sceny.

Lata 90, to z jednej strony najlepsze lata dla mnie i moich rówieśników, bo mieliśmy naście lat, wszystko było nowe i ciekawe. Duże zmiany w Polsce, powiew niespotykanej wcześniej wolności i swobody, ale to z drugiej strony czasy niebezpieczne, dzikie, bardzo uliczne i co ważne, dla mnie osobiście, będące roller coasterem życiowym. Raz na bogato, raz bardzo biednie. Nie będę tutaj tłumaczył tekstu kawałka, pewnie niebawem wytłumaczenie poszczególnych zwrotów i zdań pojawi się na Genius, w myśl zasady „nie kminisz slangu to poszukaj tłumacza”, ci, ktorzy żyli ulicznym życiem w drugiej połowie 90’tych skumają ten tekst doskonale. Wielu młodszych słuchaczy, albo nie wychowanych w taki sposób jak my, nie zrozumie wszystkiego, trudno. Ja czasami po prostu nie mogę słuchać jak ludzie pierdolą, że kiedyś było lepiej. Pod wieloma względami było, ale pod przytłaczającą większością względów wcale nie było. Ludzie lubią sobie idealizować i tworzyć jakieś zakłamane obrazy tamtego świata. To chyba jakaś mityczna kraina z tym koniem ze śpikulcem… Jak on się nazywa? Jednorożec, śmiga już wszędzie.

napisał o kawałku Sokół

Utworowi Jednorożec towarzyszy teledysk w reżyserii Sebastiana Pańczyka.

Sokół – Jednorożec (prod. BobAir), zobacz teledysk

Drugi solowy krążek Sokoła nosi tytuł NIC i ukaże się 12 listopada. Raper zamierza dawkować zainteresowanie płytą i stopniowo ujawniać więcej szczegółów. Album dostępny jest już w przedsprzedaży na stronie Prosto.

Sokół podgrzewa atmosferę przed premierą swojej drugiej solówki. Raper wypuścił właśnie kolejny singiel z tego wydawnictwa. Nie tylko Sokół Wojtek Sokół przyzwyczaił nas już do swojej działalności na wielu płaszczyznach. Raper dokończył przerwaną przez pandemię trasę Eskimo Tour, jednak nadal będzie całkiem zajęty. Miesiąc temu Wojtek zapowiedział swój drugi solowy krążek i wypuścił singiel z […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →