kadr z teledysku "Tęskno mi do gwiazd"

Baranovski tęskni do gwiazd w nowym singlu


16 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Baranovski podzielił się swoim najnowszym singlem – Tęskno mi do gwiazd. Utworowi towarzyszy także klimatyczny teledysk.

Baranovski i zbiór czułych dźwięków

Dwa lata temu cała Polska nuciła jego Czułe miejsce. Wydał także swój debiutancki długogrający krążek, noszący tytuł Zbiór. Oprócz radiowych hitów, można go kojarzyć z udziału w czwartej edycji The Voice of Poland, czy współpracy z zespołem Xxanaxx. Wojciech Baranowski po cichu i nieco na uboczu budował spokojnie swoją solową karierę. Trzeba przyznać, że praca ta przyniosła skutki, bo Wojtek i jego przeboje, takie jak Lubię być z nią, są stałymi bywalcami list przebojów największych rozgłośni radiowych w Polsce. Na uwagę zasługuje fakt, że Baranovski sam pisze nie tylko teksty, ale również muzykę, którą dodatkowo sam produkuje.

Rok 2020 był dla Baranovskiego całkiem udany. Rozpoczął go singlem Momenty, który jednocześnie otworzył nowy rozdział w karierze Wojtka i wprowadził go na nową muzyczną ścieżkę. Artysta brał także udział w projekcie Taste The Beat, gdzie spotkał się razem z Sariusem, Jakubem Józefem Orlińskim oraz SIR MICHEM w kawałku Nigdy Sam. Finał akcji przyniósł też utwór Żyj Jak Chcesz, gdzie do wymienionych wcześniej muzyków dołączyli również Kali, PlanBe i Klaudia Szafrańska. Rapowe klimaty najwyraźniej bardzo się Baranovskiemu spodobały. Do singla Wolność trzy grosze dorzucił Ten Typ Mes. Wojtka usłyszymy też na najnowszej płycie Sariusa. Teraz artysta wraca ze swoją twórczością.

Baranovski tęskni do gwiazd w nowym singlu
Baranovski – Tęskno mi do gwiazd, okładka singla

Baranovski i pierwszy nowy singiel w tym roku

Tęskno mi do gwiazd to najnowszy singiel Wojtka Baranowskiego. Utwór kontynuuje podróż ścieżką, którą wyznaczył kawałek Momenty. Mamy tu więc czystą definicję muzyki pop, nawiązującej do lat 80. oraz 90. Pod płaszczem wesołej melodii i radiowej kompozycji kryje się jednak coś więcej. Baranovski zwraca uwagę na problemy współczesnego świata, takie jak zanieczyszczone powietrze, czy postępujący proces betonizacji miast.

Ta piosenka to historia podróży. Opowieść o niszczejącym świecie, który obrał kolizyjny kurs, jedyną szansą na przetrwanie jest powrót – do gwiazd, do marzeń, do domu…

– pisze autor

Utworowi towarzyszy teledysk Nathaniela Czarneckiego. Występują w nim Kinga Ilgner, Leszek Bzdyl, a także Wojtek Baranowski z zespołem w składzie: Wojciech Wierzba, Stanisław Plewniak, Filip Janowski.

Baranovski – Tęskno mi do gwiazd, zobacz teledysk

Baranovski podzielił się swoim najnowszym singlem – Tęskno mi do gwiazd. Utworowi towarzyszy także klimatyczny teledysk. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Baranovski i zbiór czułych dźwięków […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →