kadr z teledysku "Na apatię"

Krzysztof Zalewski z ekologicznym przesłaniem w nowym teledysku


15 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Krzysztof Zalewski kontynuuje promocję swojego studyjnego krążka, który nosi tytuł Zabawa. W sieci ukazał się teledysk do utworu Na apatię.

Zalew i jego zabawne zawody

Na apatię to już piąty – po Tylko nocą, Annuszce, Zabawie i Wszystko będzie dobrze – singiel, promujący wydany we wrześniu 2020 roku – także piąty – studyjny album Krzysztofa Zalewskiego – Zabawa. Klip w reżyserii Adama Romanowskiego powstał w wyjątkowej scenerii farmy wiatrowej w Szymankowie na Pomorzu. Data premiery także nie jest kwestią przypadku – 15 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Wiatru. Wszystko związane jest z troską o środowisko, przeciwdziałaniem globalnemu ociepleniu oraz rosnącym zapotrzebowaniem na tanią, czystą energię, którą zapewniają właśnie farmy wiatrowe.

Na apatię to piosenka, która szuka odpowiedzi na pytanie – jak zmierzyć się z zagrożeniami współczesnego świata. Jak poradzić sobie z wizją nadciągającej katastrofy. Jak nie zwariować w rzeczywistości, która codziennie straszy widmem apokalipsy. Autorem pięknego obrazka do utworu jest znakomity Adam Romanowski. Zdjęcia odbyły się w miejscu niezwykłym – na farmie wiatrowej. Może wiatraki, które przewijają się w teledysku są chociaż częściową odpowiedzią na pytania zawarte w piosence. Może poszukiwanie sposobów na powstrzymanie katastrofy klimatycznej, na odejście od paliw kopalnych, na redukcję emisji CO2 jest dobrym kierunkiem. Jest jednym z pomysłów na nadzieję, na odwrócenie zgubnego trendu i powstrzymanie katastrofy.

– mówi Krzysztof Zalewski

Artysta dodaje także, że był to najbardziej wyczerpujący fizycznie teledysk w jego karierze ze względu na różnorodność kręconych scen. Muzyk zaliczył między innymi kąpiel w jeziorze, ulewę, czy przygodę na szczycie wiatraka.

Krzysztof Zalewski na apatię
fot. Dagmara Szewczuk

Adam Romanowski, reżyser teledysku, również wypowiedział się na jego temat, zostawiając na koniec małe przesłanie.

Zależało mi na tym, żeby w niedosłowny sposób pokazać drogę człowieka do odnalezienia wewnętrznego balansu.  Krzysztof przemierza zniszczony świat, spotyka na swojej drodze wiele przeszkód, żeby w końcu osiągnąć spokój. Istotny był również kontekst natury i zniszczeń jakich dokonuje człowiek. Mam nadzieję, że teledysk zostawi w widzu jednak nadzieję i świadomość, że możemy realnie wpływać na nasze otoczenie.

Krzysztof Zalewski – Na apatię

Krzysztof Zalewski kontynuuje promocję swojego studyjnego krążka, który nosi tytuł Zabawa. W sieci ukazał się teledysk do utworu Na apatię. Zalew i jego zabawne zawody Na apatię to już piąty – po Tylko nocą, Annuszce, Zabawie i Wszystko będzie dobrze – singiel, promujący wydany we wrześniu 2020 roku – także piąty – studyjny album Krzysztofa […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →