Krzysztof Zalewski prezentuje nowy singiel “Annuszka” z nadchodzącej płyty

Obserwuj nas na instagramie:

Krzysztof Zalewski właśnie zaprezentował nowy singiel zapowiadający nadchodzący album Zabawa. Posłuchajcie Annuszki, którą artysta napisał z Dawidem Podsiadło.

Krzysztof Zalewski powraca z nowościami i zapowiada nowy album

Niedawno, po kilku latach wydawniczej ciszy, Krzysztof Zalewski przerwał milczenie i zaprezentował zupełnie nowy singiel – Tylko Nocą, w którym artysta ponownie wprowadza nowe rozwiązania do swojej twórczości – tym razem jeszcze bardziej taneczne.

Zalewski idzie za ciosem i prezentuje kolejny singiel, zapowiadający jego nadchodzący, trzeci, solowy album – Zabawa. Czy będzie to kolejny hit? Wszystko na to wskazuje!

Annuszka – nowy singiel Krzysztofa Zalewskiego

Singiel Annuszka o chwytliwym refrenie i ponownie nowoczesnym, tanecznym brzmieniu Zalewski napisał bowiem z Dawidem Podsiadłą. Dodatkowo, utwór został opatrzony wyjątkowym teledyskiem, utrzymanym w lynchowskim kimacie, za którego reżyserię odpowiada duet Monika Brodka i Przemek Dzienis. Zobaczcie efekty!

Piosenka jest próbą odpowiedzi na pytanie – o czym bym myślał, wiedząc, że zostało mi pięć minut życia. Jak poradzić sobie ze świadomością nieuchronności śmierci. Stąd Annuszka. W Mistrzu i Małgorzacie, jednej z moich ulubionych powieści, Woland mówi Berliozowi, że biegu zdarzeń nie da się odwrócić, że i tak zginie pod kołami tramwaju, bo Annuszka już kupiła olej. „Nie dość, że kupiła, ale już go nawet rozlała”. Tekst jest też o tym, że mamy skłonność do upiększania wspomnień. Takie połączenie In My Time Of Dying Led Zeppelin i Filandii Świetlików.

Krzysztof Zalewski – Annuszka, zobacz teledysk!

Brodka wypowiedziała się na temat pracy nad teledyskiem do najnowszego klipu Zalewskiego:

Klip do Annuszki to osobista tęsknota za kinem lat 90. Kiedy Krzysiek wysłał mi kawałek z pytaniem, czy nie wyreżyseruje dla niego klipu, pomysł pojawił się od razu i był praktycznie zamknięty. Romans i kino akcji w jednym, z nutką abstrakcji i surrealizmu, rodem z filmów Lyncha. Na planie spotkała się wspaniała ekipa zdolnych ludzi. Bez nich ten wideoklip nie byłby taki sam. Dziękuje wszystkim za fantastyczną przygodę i Krzyśkowi za zaufanie.

Sam Zalewski dodaje:

Jeśli chodzi o klip, to od dawna chciałem, żeby Brodka wyreżyserowała teledysk do mojej piosenki. Rozmawialiśmy o tym wcześniej parokrotnie, ale dopiero teraz się udało, z czego ogromnie się cieszę. Bardzo podobały mi klipy jej autorstwa do Up In The Hill i SantaMuerte. Monika ma wielkie wyczucie wizualne, wie czego chce i potrafi to skutecznie przekazać ekipie. Duet reżyserski Brodka/Dzienis wsparła jeszcze światowej klasy operatorka – Magdalena Górka, a więc spotkał się tu prawdziwy dream team. Maggie (w tej roli Agnieszka Żulewska) i Johnny zamieszkali w tym stworzonym przez nich, pięknym filmowym, Lynchowskim świecie.

Zalewski Annuszka

Krzysztof Zalewski – Zabawa, znamy datę premiery

To nie koniec niespodzianek od Krzysztofa! Artysta zdradził również datę premiery swojego nadchodzącego albumu. Zabawa ukaże się już 18 września. Preorder płyty ma wystartować już niedługo!

Krzysztof Zalewski właśnie zaprezentował nowy singiel zapowiadający nadchodzący album Zabawa. Posłuchajcie Annuszki, którą artysta napisał z Dawidem Podsiadło. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Krzysztof Zalewski powraca z nowościami i zapowiada […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →