„Pożar”, nowa animacja Davida Lyncha z muzyką Marka Żebrowskiego

Podziel się newsem:

Krótkometrażowa animacja Fire (Pożar) powstała na bazie szkiców kultowego reżysera Davida Lyncha. Towarzyszy jej muzyka stworzona przez polskiego kompozytora Marka Żebrowskiego.

Do sieci trafiła nowa animacja Davida Lyncha

Do sieci trafił niepublikowany wcześniej, krótkometrażowy film Fire (Pożar), autorstwa Davida Lyncha. Reżyser odpowiada za stworzenie szkiców, natomiast animacją zajęła się Noriko Miyakawa, która wcześniej już kilkukrotnie współpracowała z Lynchem. Czarno-biała produkcja stworzona została w formie teatrzyku lalek, a całość utrzymana jest w mrocznym, apokaliptycznym klimacie.

David Lynch opublikował animację z muzyką Marka Żebrowskiego

FIRE (POZAR)

Polski pianista Marek Żebrowski stworzył muzykę do animacji Davida Lyncha

Nie zabrakło tu także polskiego akcentu. Muzykę, którą słyszymy w filmie, stworzył polski pianista i kompozytor Marek Żebrowski. Również on miał okazję pracować z Davidem Lynchem już wcześniej. Spotkali się już w 2006 roku, gdy reżyser kręcił część filmu Inland Empire na ulicach Łodzi. Żebrowski służył mu wówczas za tłumacza. Rok później artyści połączyli siły tworząc album Polish Night Music.

Fire (Pożar) to najnowszy wspólny projekt obu twórców, który powstał w 2015 roku.

Film Lyncha uważam za bardzo melancholijny i poetycki. Bez używania wyraźnych środków, próbowałem zilustrować pomysły Davida. Jest tam na przykład coś, co przypomina gradobicie. Aby je oddać posłużyłem się skrzypcowym pizzicato, ale także korzystałem z wysokiej linii melodycznej, by wprowadzić nieco bardziej liryczne elementy

Marek Żebrowski w wywiadzie dla USC Thornton School of Music

Cały sens naszego eksperymentu polegał na tym, że nie mówiłem nic o moich zamiarach, a Marek interpretował wizualizacje na swój własny sposób. Więc, że był to bardzo udany eksperyment i podobała mi się kompozycja, którą Marek napisał

David Lynch

David Lynch nie tworzy obecnie filmów kinowych, jednak co jakiś czas wypuszcza krótkometrażówki. Na początku roku na Netflixie pojawił się film Co zrobił Jack?, w którym mężczyzna grany przez Lyncha rozmawia z małpą z rodziny kapucynek, próbując rozwikłać zagadkę morderstwa.

Krótkometrażowa animacja Fire (Pożar) powstała na bazie szkiców kultowego reżysera Davida Lyncha. Towarzyszy jej muzyka stworzona przez polskiego kompozytora Marka Żebrowskiego. Do sieci trafiła nowa animacja Davida Lyncha Do sieci trafił niepublikowany wcześniej, krótkometrażowy film Fire (Pożar), autorstwa Davida Lyncha. Reżyser odpowiada za stworzenie szkiców, natomiast animacją zajęła się Noriko Miyakawa, która wcześniej już kilkukrotnie […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →