David Lynch, kadr z serialu "Twin Peaks"

Nowy film Davida Lyncha w Cannes? Reżyser dementuje: “To plotka”


13 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Wczoraj po sieci zaczęła krążyć informacja, jakoby David Lynch miał zaprezentować nowy film podczas tegorocznego festiwalu w Cannes. Reżyser wszystkiemu zaprzeczył.

David Lynch jednak nie pokaże nowego filmu w Cannes

Portal Variety, powołując się na „dwa dobrze poinformowanych źródła”, poinformował wczoraj, że na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes odbędzie się premiera zupełnie nowego filmu fabularnego Davida Lyncha z Laurą Dern w roli głównej. W nowym wywiadzie dla Entertainment Weekly reżyser wszystkiemu zaprzeczył, mówiąc, że nie będzie miał premiery filmowej w Cannes.

Nie wypuszczam żadnego nowego filmu. To plotka. Nic się nie wydarzy, nie posiadam żadnego projektu (…) Coś nowego będzie w Cannes, ale to nie jest nic mojego. Nie wiem, o czyj projekt chodzi.

powiedział reżyser

Na pytanie „Czy jest coś, nad czym obecnie pracujesz?”, Lynch odpowiedział:

Każdego dnia pracuję nad malarstwem i rzeźbą. I pracowałem nad korektą kolorów i timingiem w Lost Highway [pol. Zaginiona autostrada, film Davida Lyncha z 1997 roku, przyp. red.]

David Lynch nie pokaże nowego filmu w cannes
David Lynch, fot. Dean Hurley

Ostatnią produkcją wyreżyserowaną przez Lyncha jest trzeci sezon serialu Twin Peaks, który miał swoją premierę w 2017 roku. Ostatni pełnometrażowy film reżysera – Inland Empire ukazał się w 2006 roku. Natomiast w 2020 Lynch udostępnił w Internecie krótkie metraże Fire (Pożar), który można obejrzeć na YouTubei i Co zrobił Jack?, dostępny na Netflixie.

FIRE (POZAR)

Cannes 2022 – co wiemy o tegorocznym festiwalu?

Festiwal Filmowy w Cannes 2022 odbędzie się w dniach 17-28 maja. Oficjalną listę filmów, które będą w tym roku rywalizować o Złotą Palmę poznamy jutro. Wśród potwierdzonych filmów, które zadebiutują we Francji, znajdują się Top Gun: Maverick z Tomem Cruisem i biograficzny Elvis Baza Luhrmanna.

Wczoraj po sieci zaczęła krążyć informacja, jakoby David Lynch miał zaprezentować nowy film podczas tegorocznego festiwalu w Cannes. Reżyser wszystkiemu zaprzeczył. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →