kadr z filmu "Mulholland Drive"

Arcydzieło Davida Lyncha doczeka się nowej wersji dwadzieścia lat po premierze


29 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

David Lynch to reżyser, którego jednym tchem wymienia się jako najlepszych w swym fachu. Jest artystą o konkretnej wizji, wymagającym, często niezrozumiałym. Jego najlepszy i chyba najbardziej niejasny i skompilowany film, Mulholland Drive z okazji swojego dwudziestolecia zostanie wydany ponownie w najlepszej możliwej jakości.

David Lynch, niekwestionowany król kina

Całej filmografii artysty nie wiedziałam, lecz wszystkie kultowe już produkcje, na jakich wyrabiał swój surrealistyczny styl mam w małym palcu. Do tej pory żałuję, że żadnego z jego obrazów nie udało mi się zobaczyć w kinie, ale nie tracę nadziei i z utęsknieniem wyczekuję na jakiś tydzień Davida Lyncha. Wyobrażam sobie, jak ogromne wrażenie muszą robić Mulholland Drive, czy Lost Highway na dużym ekranie – i nie mogę się doczekać, aż sama tego doświadczę.

Pomiędzy tymi marzeniami, podczas pandemii regularnie raczyłam się prognozą pogody przedstawianą przez reżysera. I pomimo tego, że owe wiadomości dotyczyły aktualnych danych meteorologicznych w Los Angeles, nie odbierało mi to przyjemności z oglądania w najmniejszym stopniu. Ich techniczna jakość jest podobna do niektórych filmów Lyncha dostępnych online. Co do Mulholland Drive – już niedługo, bowiem z okazji dwudziestolecia filmu, planowane jest jego ponowne wydanie – w jakości 4K.

Przeczytaj: W Polsce powstaje kawiarnia pod oficjalnym patronatem Davida Lyncha

Mulholland Drive David Lynch 20 rocznica
plakat promujący film “Mullholand Drive”

Mulholland Drive w ultrajakości to zupełnie inny film

Surrealistyczny thriller z 2001 roku zostanie wydany jako limitowana edycja kolekcjonerska 4K w listopadzie tego roku. Mulholland Drive nawet w wersji sprzed dwudziestu lat zachwyca, jednak odświeżony film będzie niebywałą gratką dla fanów kina oraz Davida Lyncha w szczególności. A jeśli do zremasterowanego obrazu dołożyć fantastyczny soundtrack, który skomponował Angelo Badalamenti? Arcydzieło – nic dodać, nic ująć.

David Lynch to reżyser, którego jednym tchem wymienia się jako najlepszych w swym fachu. Jest artystą o konkretnej wizji, wymagającym, często niezrozumiałym. Jego najlepszy i chyba najbardziej niejasny i skompilowany film, Mulholland Drive z okazji swojego dwudziestolecia zostanie wydany ponownie w najlepszej możliwej jakości. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →