Roy Rochlin

Z Twin Peaks do klatki z tygrysami. Kyle MacLachlan w obsadzie serialu o Joe Exoticu


08 lipca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Król Tygrysów powraca! No, może nie we własnej osobie. Do obsady kolejnego serialu o Joe Exoticu dołączył Kyle MacLachlan.

Ale to już było

Pamiętacie, jak rok temu z hakiem wszyscy oglądali na Netflixie Króla tygrysów? Serial dokumentalny o hodowcach dużych kotów skupiony na ekscentrycznym Joe Exoticu cieszył się sporą popularnością. Również aktywistka i obrończyni praw zwierząt, Carole Baskin zyskała wówczas niemały rozgłos. Żelazo trzeba kuć, póki gorące i filmowcy, jak mało kto doskonale zdają sobie z tego sprawę. Pytanie jednak, czy nie przegapili nieco tego całego szumu związanym z hodowcą. Oprócz dokumentu Netflixa, postać Exotica ma nam przybliżyć także Amazon za sprawą swojego serialu, w którym główną rolę zagra Nicolas Cage. Jakby tego było mało, na tapecie jest kolejny serial (co za dużo, to niezdrowo, nie?). Joe Exotic od Peacock będzie kolejnym takim tworem, a do jego obsady dołączył znany i lubiany Kyle MacLachlan.

Z Twin Peaks do klatki z tygrysami. Kyle MacLachlan w obsadzie serialu o Joe Exoticu
Król tygrysów – plakat serialu

Kyle MacLachlan – człowiek od zadań specjalnych

Joe Exotic ma skupić się na osobie Carole Baskin, w którą wcieli się twórczyni serialu, Kate McKinnon. Kyle MacLachlan zagra z kolei trzeciego męża aktywistki, Howarda Baskina. Aktor zadebiutował 1984 roku w niezbyt udanej ekranizacji Diuny, gdzie mogliśmy oglądać go w roli Paula Atrydy. Był to początek bardzo owocnej współpracy z Davidem Lynchem. MacLachlan pojawił się dwa lata później w filmie Blue Velvet, jednak największy rozgłos przyniosła mu rola agenta Dale’a Coopera w serialu Miasteczko Twin Peaks. MacLachlan najwyraźniej wyjątkowo upodobał sobie ostatnio prawdziwe postacie, bo Howard Baskin będzie już trzecią taką rolą w ciągu dwóch lat po Franklinie D. Roosevelcie i Thomasie Edisonie.

Przeczytaj: W Polsce powstaje kawiarnia pod oficjalnym patronatem Davida Lyncha

W rolę Króla tygrysów w serialu Joe Exotic wcieli się John Cameron Mitchell. Data premiery jest póki co nieznana, a my do tego czasu możemy nadal bujać się i nucić sobie refren Niech mnie ktoś uszczypnie.

Rau Performance – Niech mnie ktoś uszczypnie

Król Tygrysów powraca! No, może nie we własnej osobie. Do obsady kolejnego serialu o Joe Exoticu dołączył Kyle MacLachlan. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Ale to […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →