via Twitter / Kyle MacLachlan

Kyle MacLachlan o współpracy z Davidem Lynchem: „Nie udaję, że nie rozumiem jego filmów”


30 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Kyle MacLachlan podzielił się ciekawą uwagą dotyczącą jego współpracy z Davidem Lynchem. Aktor przyznał, że sam nie do końca rozumie filmy reżysera, w których wystąpił.

Nawet Kyle MacLachlan nie rozumie Davida Lyncha

David Lynch niewątpliwie należy do grona reżyserów-ikon, którzy są legendami kinematografii. Jego film Mulholland Drive został wybrany najlepszym obrazem dwudziestego pierwszego wieku według rankingu BBC Culture. Specyficzne, surrealistyczne produkcje Lyncha mają to do siebie, że bywają zagmatwane i trudne w odbiorze. Nic więc dziwnego, że nawet aktorzy czasem nie rozumieją przekazu reżysera. Co na ten temat ma do powiedzenia Kyle MacLachlan, odtwórca głównej roli w serialu Lyncha Miasteczko Twin Peaks? Aktor został zapytany o to, czy udział w Blue Velvet, innej produkcji wspomnianego filmowca, wpłynął na jego dalszą ścieżkę rozwoju.

Szczerze mówiąc, chyba nie byłem wtedy zbyt świadomy. Dopiero co ukończyłem szkołę, przecierałem swoje szlaki i nagle grałem u jednego z najlepszych surrealistycznych filmowców na świecie. Nie udaję, że nie rozumiem jego filmów, ale wydaję mi się, że jestem jego przewodnikiem w podróży po tych światach. Jest to duże wyzwanie, ale czuję się z tym dobrze. Mam pewność co do tego, że wiem, co muszę zrobić z Davidem.

Wydaje mi się, że on sam doskonale wie, co tworzy, ale ja nie zawsze wiem, dlaczego to robi. W jego filmach są chyba po prostu pewne elementy, przez które mówi ci, żeby przestać myśleć i po prostu być tu i teraz. W takich sytuacjach zwyczajnie oddaję mu kontrolę. Wiem, że David ma swoją mapę. Ja po prostu podążam według niej na mój własny sposób. On dodaje coś od siebie, kiedy mam jakieś pytania lub chce coś wprowadzić

– zdradził Kyle MacLachlan.

David Lynch i Kyle MacLachlan: ikoniczny duet

Tak, jak Martin Scorsese wyjątkowo lubi pracować z Robertem De Niro czy Leonardo DiCaprio, tak David Lynch najwyraźniej bardzo lubi pracować z Kylem MacLachlanem. Ich współpraca zaczęła się w 1984 roku od ekranizacji powieści Franka Herberta Diuna, gdzie MacLachlan zagrał główną rolę, wcielając się w Paula Atrydę. Już dwa lata później wystąpił jako Jeffrey Beaumont we wspomnianym Blue Velvet. Najpopularniejszą rolą MacLachlana u Davida Lyncha jest jednak postać agenta specjalnego Dale’a Coopera z serialu Miasteczko Twin Peaks. Aktor powtórzył tę rolę także w filmie Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz ze mną.

Kyle MacLachlan o współpracy z Davidem Lynchem: „Nie udaję, że nie rozumiem jego filmów”
kadr z serialu Miasteczko Twin Peaks

Kyle MacLachlan podzielił się ciekawą uwagą dotyczącą jego współpracy z Davidem Lynchem. Aktor przyznał, że sam nie do końca rozumie filmy reżysera, w których wystąpił. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →