fot. 20th Century Fox

Kupili bilety na „Avatara”, a teraz żądają zwrotu pieniędzy, bo zobaczyli… „Avatara”


30 września 2022

Podziel się newsem:

Jak pisaliśmy kilka dni temu, odświeżona wersja filmu Avatar z 2009 roku ponownie trafiła do kin. I jak się okazuje, był to świetny ruch – obraz zarobił przez weekend więcej niż Nie martw się, kochanie z Florence Pugh i Harrym Stylesem.

Do grudnia jeszcze daleko

Druga część fantastycznonaukowej sagi Jamesa CameronaAvatar: Istota wody – trafi do kin 16 grudnia. Ponownie zobaczymy na ekranie, jak bogatą w roślinność Pandorę napadnie wroga korporacja szukająca minerałów i jak plemiona zamieszkujące planetę będą musiały walczyć o przetrwanie. Avatar: Istota wody to pierwszy z kilku planowanych sequeli, które będą ukazywać się co dwa lata (do 2028 roku). Do grudnia jednak jeszcze daleko, ale czekając na „dwójkę”, warto przypomnieć sobie, o co chodziło w Avatarze. Albo obejrzeć go po raz pierwszy, jeśli hype na jeden z najdroższych filmów świata po prostu nas ominął. Tak czy inaczej – warto, a nawet trzeba zrobić to na dużym ekranie, bo pod taki format ten pełen efektów specjalnych i zapierających dech w piersiach widoków film został zaprojektowany przez Jamesa Camerona. Tym bardziej że został cyfrowo odświeżony i zremasterowany do jakości 4K High Dynamic Range.

Można się pogubić

Choć odświeżony pierwszy Avatar zgarnął już na całym świecie ponad trzydzieści i pół miliona dolarów, nie wszyscy jak widać zdawali sobie sprawę, na co idą do kina. Przynajmniej w Polsce, choć w innych krajach mogło być podobnie. Trudno winić widzów, bo przy jednoczesnej promocji dwóch filmów w mediach, można się naprawdę pogubić (a zabieg, który zastosowała wytwórnia 20th Century Fox, jest mocno niestandardowy). Jak donosi portal WP.pl, wielu widzów, którzy w weekend skierowali się do krajowych multipleksów, było pewnych, że doświadczy czegoś zupełnie nowego i zobaczy nową historię mieszkańców Pandory. Doświadczyli jednak czegoś zgoła innego.

Przeczytaj też: Niespodzianka w światowym box office. Avatar pokonuje Nie martw się, kochanie

Pracownicy kin, którzy rozmawiali z portalem, twierdzą, że w wielu przypadkach nieścisłość udało się już wyjaśnić na poziomie kupowania biletów. Nie każdy jednak nabywa bilet przy analogowej kasie – szczególnie jeśli nie chce stać w długiej kolejce przed pokazem. Byli więc i tacy, którzy myśląc, że zaraz obejrzą nowego Avatara, kierowali się prosto na salę… a potem z niej wzburzeni wychodzili, nierzadko po całym, 2,5-godzinnym seansie, żądając zwrotu biletów przy kasie. Jak twierdzą pracownicy multipleksów, dochodziło też do awantur:

Niestety, pojawiły się osoby, które bardzo nerwowo reagowały na swoją pomyłkę. Oburzone podniesionym głosem komunikowały obsłudze kina, że „bezczelnie puszczają stare filmy i nie informują o tym widzów, a może nawet świadomie wprowadzają w błąd, aby zarobić”

– czytamy w artykule wp.pl.

Klient ma zawsze rację”, głosi stara maksyma. Jak widać nawet, gdy nie doczyta informacji i wina leży po jego stronie. Kina bowiem położyły po sobie uszy, a obsługa potulnie zwracała pieniądze za bilety – przynajmniej tak wynika z relacji Wirtualnej Polski. Naszym jednak zdaniem warto zobaczyć Avatara po 13 latach i przeżyć to jeszcze raz. Szczególnie z nową jakością obrazu – a można też pójść do IMAXA na 3D czy do poszerzającego wrażenia kina 4DX. I – jeszcze raz, bo to bardzo ważne – nowy Avatar: Istota wody trafi do kin dopiero w grudniu. A to jego zwiastun (tego nowego):

Jak pisaliśmy kilka dni temu, odświeżona wersja filmu Avatar z 2009 roku ponownie trafiła do kin. I jak się okazuje, był to świetny ruch – obraz zarobił przez weekend więcej niż Nie martw się, kochanie z Florence Pugh i Harrym Stylesem. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →