Regal Cinemas/Facebook

W rok zobaczył 777 filmów w kinie. Niektóre tytuły ponad 40 razy


11 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Mężczyzna z Pensylwanii pobił Rekord Guinnessa z największą ilością filmów obejrzanych w ciągu roku na kinowym ekranie.

Rekord Guinnessa: 777 filmów w rok

5 lipca 2022 roku mieszkający w Pensylwanii Zach Swope postanowił podjąć się wyzwania i obejrzeć w kinie najwięcej w historii filmów w ciągu pełnego roku. Kinoman rozpoczął serię seansów od obejrzenia hitu Minionki: Wejście Gru.

Niecały rok później po seansie Spider-Man: Poprzez multiwersum udało mu się przekroczyć Rekord Guinnessa wynoszący 715 filmów, ustanowiony przez Francuza Vincenta Krohna w 2018 r. W lipcu zakończył przygodę filmem Indiana Jones i artefakt przeznaczenia jako 777 filmem na koncie.

materiały promocyjne

„Mam za sobą próbę samobójczą i również straciłem bliskich z powodu ich samobójstwa” – mówi mężczyzna, którego misja stała się krótkim życiowym celem. Swoim rekordem chce szerzyć świadomość na temat kryzysów zdrowia psychicznego. „To była niesamowita podróż, której poświęciłem rok swojego życia, a wszystko to w szczytnym celu”.

Zasady bicia Rekordu Guinnessa

Amerykanin zamierzał pobić Rekord Guinnessa, oglądając 16–17 filmów tygodniowo. Pracując na pełny etat, zazwyczaj oglądał około trzech filmów w tygodniu, a resztę w weekendy. Wiele zależało od tego, czy brał dzień wolny, żeby „naładować się psychicznie” na kolejne seanse.

Najbardziej „opłacało” mu się pod względem bicia rekordu oglądanie krótkich metraży. Oczywiście widział również kilkugodzinne filmy, ale były z pewnością trudniejsze pod względem narzuconych zasad. Przez cały film musiał skupiać się na seansie – produkcja nie liczyła się, jeżeli zasnął lub zerkał w telefon. Co więcej, nie wolno było mu jeść, ani pić. Kontrolować mieli go pracownicy kina.

Jakie filmy widział?

Najczęściej oglądanym filmem przez Swope’a w tym roku był Kot w butach: ostatnie życzenie. Obejrzał go aż 47 razy! Drugie miejsce zajęły Super Mario Bros. Film oraz Thor: Miłość i grzmot, oglądane odpowiednio 35 i 33 razy. Najgorszym filmem, jaki widział, był horror science-fiction The Devil Conspiracy. „Wolałbym o nim zapomnieć” – komentuje. Rekord wcale go nie zniechęcił. Po pobiciu Rekordu Guinnessa obejrzał niemal 3-godzinnego Oppenheimera.

Mężczyzna z Pensylwanii pobił Rekord Guinnessa z największą ilością filmów obejrzanych w ciągu roku na kinowym ekranie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Rekord Guinnessa: 777 filmów w rok 5 […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →