kadr z filmu „Dear David”

Od niepokojącego wątku na Twitterze, po kinowy horror. Pierwszy trailer „Dear David” już w sieci


08 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Powstał film na podstawie jednego z najbardziej viralowych wątków na Twitterze. Do sieci trafił trailer horroru Dear David.

Creepypasta z Twittera czy rzeczywistość?

Pamiętacie modę na creepypasty? Te mrożące krew w żyłach historie były niezwykle popularne około dziesięć lat temu, zarówno wśród młodzieży, jak i części dorosłych. Funkcjonowały w zasadzie we wszystkich mediach społecznościowych, a także na YouTube’ie, czytane przez lektorów. Jedna z najpopularniejszych budziła wątpliwości czytelników. Czy to pasta, czy może jednak rzeczywistość? – zastanawialiśmy się wówczas.

Adam Ellis, użytkownik Twittera, a zarazem ilustrator i rysownik komiksów, podzielił się na swoim profilu przerażającym przeżyciem. Nawiedził go duch małego chłopca imieniem David, który próbował go zabić. Brzmi irracjonalnie, prawda? Jeśli dodamy do tego fakt, że autor zobaczył chłopca po raz pierwszy w paraliżu sennym, ciężko uwierzyć w tę historię. Jednak kolejne szczegóły, które Ellis podawał sprawiły, że część osób mu uwierzyła, a jego opowieść zyskała dużą popularność na Twitterze. Pełen zapis opowieści Adama znajdziecie tutaj.

Teraz jego historię, prawdziwą czy nie, będzie miało okazje poznać szersze grono osób. Serwis BuzzFeed postanowił stworzyć film na podstawie popularnej przerażającej historii. Film Dear David, dość luźno będzie traktował materiał wyjściowy, jednak jedno się nie zmieni. Chłopczyk będzie chciał zabić głównego bohatera. Produkcje będzie można obejrzeć także w Polsce. Otrzymała już nawet polski tytuł, Obserwowany, a także datę premiery. Film ten trafi do kin w Polsce 27 października tego roku.

Reżyserem filmu na podstawie historii z Twittera jest szerzej nieznany John McPhail. W rolę Adama wcieli się natomiast Augustus Prew, którego możecie kojarzyć z filmu Był sobie chłopiec, a także licznych seriali, m.in. The Morning Show, Skazanego na śmierć: Sequel czy Osady.

Trailer filmu Obserwowany

Powstał film na podstawie jednego z najbardziej viralowych wątków na Twitterze. Do sieci trafił trailer horroru Dear David. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Creepypasta z Twittera czy rzeczywistość? Pamiętacie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →