materiały promocyjne

Elon Musk zmienia logo Twittera. Cieszy się z tego Lil Nas X


24 lipca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Żegnaj ptaszku, witaj iksie. Elon Musk zmienia logo słynnej aplikacji. Zażartował z tego muzyk Lil Nas X, który nie pierwszy raz nawiązuje do działań przedsiębiorcy.

Ptaszek wylatuje z Twittera

Znak „X” zamiast charakterystycznego twitterowego ptaka – to plany, jakie Elon Musk ma wobec aplikacji Twitter. Tym razem nie jest to trollingowa akcja podobna do zmiany logo dla użytkowników komputerów stacjonarnych na mordkę Pieseła z memów. Przedsiębiorca już wcześniej zmienił nazwę całego koncernu na X Corp i szykuje duży rebranding. Według zapowiedzi Muska strona x.com, która już teraz odsyła do twitter.com, ma być platformą do wszystkiego.

Ptak z Twittera od lat jest mocny elementem wizerunkowym aplikacji (tweet oznacza w końcu ćwierkać) i nawet na stronie wciąż przeczytamy, że to „najbardziej rozpoznawalnym zasób firmy” i „wymaga szczególnej ochrony”. Nie dziwi jednak to, że Elon Musk nic sobie z tego nie robi. Niektóre z wprowadzonych zmian na Twitterze przez słynnego przedsiębiorcę to opłata za weryfikację konta czy limit wyświetlonych postów. Zmiany są obiektem wielu żartów.

Elon Musk wykupi Twittera. Aplikacja ma wyprzeć wszystkie inne
fot. James Duncan Davidson / Creative Commons

Elon Musk kontra Lil Nas X

„Doceniam, że Elon zmienił nazwę aplikacji na moje imię, ale to naprawdę przytłaczające” — napisał żartobliwie Lil Nas X. „Ponieważ nie wydałem żadnej muzyki od 5 lat, a na Twitterze można teraz zarabiać, jestem gotów ponownie zaakceptować swoje przeznaczenie jako władca Twittera”. To nie pierwszy raz, kiedy muzyk nawiązuje do działań Elona Muska. Gdy król technologii wprowadził obowiązek płacenia za znak weryfikacji, Lil Nas X odmówił, ale pomimo tego otrzymał odznaczenie na swoim koncie. „Przysięgam, nie zapłaciłem za Twitter Blue. Poczujesz mój gniew, Tesla-manie!” – grzmiał ironicznie w kwietniu.

Żegnaj ptaszku, witaj iksie. Elon Musk zmienia logo słynnej aplikacji. Zażartował z tego muzyk Lil Nas X, który nie pierwszy raz nawiązuje do działań przedsiębiorcy. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →