mem Doge

Pieseł Doge to nowe logo Twittera. O co chodzi Muskowi?


04 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Elon Musk zmienił logo Twittera dla użytkowników komputerów stacjonarnych na mordkę Pieseła z memów, czyli słynnego psa Doge’a. Przedsiębiorca, choć jest zagorzałym miłośnikiem memów, nie żartuje. To część jego planu dotyczącego kryptowalut.

Doge z memów nowym logo Twittera

Zachcianki miliarderów potrafią wprawić zwykłych ludzi w niemałą konsternację. Odkąd Elon Musk kupił Twittera, przedsiębiorca wprowadza w życie kontrowersyjne pomysły. Pierwszy dzień pracy w nowej firmie zaczął od wielkiego wejścia do siedziby z umywalką w rękach. Powód? Nawiązanie do gry słownej z memów, uwielbianych przez Muska. Nie wszyscy się śmiali, ale bogacz miał z tego powodu szampańską zabawę, o czym pisaliśmy tutaj.

fot. Twitter

Memy mogą czasem pójść za daleko, o czym przekonali się użytkownicy serwisu w poniedziałek wieczorem. Korzystając z niego w przeglądarce, w lewym górnym rogu na ekranie zamiast standardowego logo Twittera z niebieskim ptaszkiem zobaczyli psa. I to nie byle jakiego – to słynny pieseł, czyli memiczny Doge.

O co chodzi Muskowi?

Internetowy mem przedstawia psa japońskiej rasy Shiba z niewinną miną i słodkim spojrzeniem. Sensem żartu jest zazwyczaj pokazywanie zwierzaka w sytuacjach, gdzie ma być symbolem głupawego humoru, braku powagi, a także przedrzeźnianie czy kpina z konkretnej sytuacji lub osoby.

Co istotne, niedługo po tym jak mem stał się popularny, pojawiła się specjalna kryptowaluta Dogecoin. Miała ona na początku ton satyryczny, jednak po czasie zaczęła mieć spore znaczenie na rynku finansowym. W 2021 roku SpaceX ogłosił plan misji kosmicznej w pełni finansowej przez Dogecoin. Geniusz technologiczny kilkukrotnie wypowiadał się pozytywnie na temat waluty, co znacząco podbijało jej wartość. Zmiana logo Twittera jest prawdopodobnie kolejnym takim ruchem.

Można by przypuszczać, że działania Muska nie są zgodne z prawem, ponieważ manipulują rynkiem. Ponieważ jednak kryptowaluty nie są regulowane jak akcje, działania te są w praktyce legalne.

Elon Musk zmienił logo Twittera dla użytkowników komputerów stacjonarnych na mordkę Pieseła z memów, czyli słynnego psa Doge’a. Przedsiębiorca, choć jest zagorzałym miłośnikiem memów, nie żartuje. To część jego planu dotyczącego kryptowalut. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →