materiały promocyjne serialu „Diabli nadali”

Mem z Kevinem Jamesem okrążył sieć, ale czy wiesz, o co w nim chodzi?


03 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Kevin James stał się bohaterem mema, choć zdjęcie, które obiegło internet, wcale nie jest nowe. Aktor w zakłopotanej pozie pozował na planie serialu Diabli nadali z lat 90.

Kevin James w nowym-starym memie

Ostatnio wspominaliśmy o trendzie z Cesarstwem Rzymskim, a tym razem na tapetę bierzemy memiczne zdjęcie z serialu Diabli nadali (1998-2007), w którym wystąpił Kevin James. I to właśnie mina znanego, amerykańskiego aktora komediowego stała się wielkim memem, który ekspresowo obiegł internet. Stare zdjęcie podłapali przede wszystkim użytkownicy Twittera (dzisiejsze X).

Kevin James wygląda na dość dziwacznym zdjęciu na zakłopotanego i lekko onieśmielonego. Wyglądało to trochę, jakby kazano mu zapozować w konkretny sposób, a on sam nie był chętny do sesji zdjęciowej. Nieznane są dokładne szczegóły tego, po co go wtedy fotografowano, ale to zdjęcie z planu wspomnianego serialu Diabli nadali, w którym aktor zagrał Douga Heffermana, zabawnego listonosza ze skomplikowanym relacjami rodzinnymi. To najsłynniejsza rola Jamesa, za którą tuż przed emisją ostatniego sezonu otrzymał nagrodę Emmy.

Na czym polega żart?

Okej, znamy już genezę mema, ale kiedy tak naprawdę się go używa? Jak podaje portal „Know Your Meme” po raz pierwszy wykorzystano go 21 września z podpisem: „me after 1 double rum and diet”. Na tweeta zareagowało ponad 24 tysiące osób, śmiejących się z wyrazu twarzy, który wygląda, jakby ktoś chciał kokietować, choć z nie do końca udanym skutkiem. Wiele przykładów dotyczyło też sytuacji, w których ktoś udaje niewiniątko z głupawym uśmiechem. Kevin James zdobył w specyficzny sposób rozgłos – ciekawe, czy odbije się to pozytywnie na jego karierze.

Twitter (X)

Kevin James stał się bohaterem mema, choć zdjęcie, które obiegło internet, wcale nie jest nowe. Aktor w zakłopotanej pozie pozował na planie serialu Diabli nadali z lat 90. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →