kadr z serialu „Sex Education”

Dom Otisa z „Sex Education” na sprzedaż. Cena powala


02 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Jeśli kochasz Sex Education, mamy coś dla ciebie. Brytyjska posiadłość, która w serialu była domem głównego bohatera, jest wystawiona na sprzedaż za wielką kwotę.

Historia domu z Sex Education

Po finale Sex Education mamy coś dla wielkich fanów serialu. Możecie zamieszkać w domu głównego bohatera Otisa (Asa Butterfield) i jego matki, seksuolożki Jean (Gillian Anderson). Piękna posiadłość była od kilku lat do wynajęcia krótkoterminowego, a teraz została wystawiona na sprzedaż. Ponad 110-letni dom znajduje się w angielskiej wiosce Symonds Yat East, blisko granicy z Walią. Zbudowana całkowicie z drewna nieruchomość inspirowana jest norweską architekturą. W otoczeniu domu znajduje się stary sad, malownicza rzeka Wye i pobliski las Dean. Dotychczasowy właściciel Stuart Morgan podkreślał, że to idealna baza wypadowa na kajaki oraz piesze wędrówki.

Jean (GIllian Anderson) na tarasie w „Sex Education”

Stara posiadłość została pierwotnie zbudowana w… Londynie. Pewien zamożny Anglik postanowił jednak rozebrać dom i przenieść go bliżej Walii, ponad 200 kilometrów od angielskiej stolicy. Od 2002 roku nieruchomość należy do obecnego właściciela. W 2018 roku „natknął się” na nią specjalista ds. lokacji Sex Education po tym, jak zauważył ją na wzgórzu. Producenci szukali domu inspirowanego Nową Anglią, który znajdowałby się pośrodku „pięknej wsi z rzekami i lasami”. Agent nieruchomości James Toogood z Knight Frank Bristol powiedział „BBC”: „Fakt, że ta nieruchomość jest tak dobrze znana, tylko zwiększa atrakcyjność niezwykle rzadkiej okazji posiadania spektakularnego domu”.

Posiadłość kosztuje krocie – nic dziwnego

Wielkim atutem domu jest taras balkonowy, który możemy kojarzyć z odcinków serialu Sex Education – to tam Otis często jadł śniadania i rozmawiał ze swoją matką. To właściwie jedyny element wykorzystany w produkcji – większość kręcono w studiu, choć efekt jest bardzo podobny do oryginalnych wnętrz. W posiadłości jest pięć sypialni, trzy łazienki, jadalnia w oranżerii oraz robiona na wymiar drewniana kuchnia.

Bogata historia nieruchomości, imponujące wnętrza oraz historia związana z kultową już produkcją Netfliksa składają się na niebotyczną – choć uzasadnioną – cenę posiadłości. To około 1,5 miliona funtów, co równa się niemal 8 milionom złotych. Trudno się jednak dziwić. Zobaczcie imponującą jadalnię w oranżerii.

materiały promocyjne

Jeśli kochasz Sex Education, mamy coś dla ciebie. Brytyjska posiadłość, która w serialu była domem głównego bohatera, jest wystawiona na sprzedaż za wielką kwotę. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →