kadr z filmu „Piła X”

Do montażystów „Piły X” zapukała policja. Myśleli, że ktoś torturuje ludzi


02 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Krwawa Piła X jest powodem do niepokoju, nie tylko dla widzów horroru. Podczas postprodukcji interweniowała policja.

Twórcy filmu podejrzani o torturowanie

Jeśli pamiętacie serial Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera z Evanem Petersem, to wiecie, że reakcja sąsiadów może być kluczowa w złapaniu przestępcy na gorącym uczynku. Przywołujemy ten motyw z powodu ciekawej anegdoty – pewnego dnia mieszkańców Los Angeles zaniepokoiły przeszywające wrzaski w jednym z lokali. Zupełnie jak sąsiadka znanego mordercy, postanowili wezwać policję. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu i poinformowali o skargach mężczyznę, który im otworzył. „Sąsiedzi dzwonią i mówią, że ktoś jest tu torturowany”. Szybko okazało się to jednak absurdalnym zarzutem.

Miejsce, z którego dobiegały przerażające odgłosy, było studiem, w którym montowano film Piła X. A jeśli nawet powierzchownie kojarzycie fabułę serii, dobrze wiecie, że wiąże się ona z krwawą jatką i faktycznymi torturami. Gdy mieszkańcy z Hollywood zaniepokoili się hałasem, Steve Forn, pierwszy asystent montażysty, akurat pracował w biurze nad brutalną sceną w filmie. „Rozległo się pukanie do drzwi” – ​​wspomina reżyser Kevin Greutert w rozmowie z „NME”. „Mamy nagranie z [kamery] dzwonka do drzwi, na którym widać wchodzącą policję” – mówi. Drzwi otworzył Forn, który przyznał: „Właściwie to po prostu pracuję nad filmem… Możecie wejść i go obejrzeć, jeśli chcecie”.

Policjanci mieli zacząć się śmiać i choć chętnie zobaczyli, nad czym pracuje, nie mieli więcej podejrzeń. „Steve jest bardzo łagodnym facetem. Mogę sobie tylko wyobrazić wyraz jego twarzy, kiedy zdał sobie sprawę, co się dzieje!” – wspomina reżyser, który był również w pewien sposób zadowolony z interwencji. W końcu świadczy ona o realistycznym odbiorze jego horroru.

„Piła X” z pierwszym, krwawym trailerem
kadr z filmu „Piła X”

Piła X w kinach

Akcja filmu Piła X wraca do początków kultowego horroru. Rozgrywa się między wydarzeniami z najsłynniejszych i najkrwawszych części cyklu: Piła I i II. John (Tobin Bell) wyrusza do Meksyku, by przetestować eksperymentalną kurację nowotworową. Szybko odkrywa, że wykorzystali go oszuści medyczni, który zbili na nim, oraz innych naiwnych chorych, fortunę. Mały spoiler – nie wiedzieli, że zadarli z diabolicznym Jigsawem. A ten daje ludziom „nauczki” za pomocą specjalnych tortur. Tym razem chciał okrutnie zemścić się na tych, którzy osobiście z nim zadarli. John konstruuje skomplikowane i krwawe pułapki – czy ofiarom uda im się z nich wydostać? Możecie przekonać się podczas seansu filmu Piła X, który możemy oglądać w kinach od 29 września.

Zwiastun filmu Piła X

Krwawa Piła X jest powodem do niepokoju, nie tylko dla widzów horroru. Podczas postprodukcji interweniowała policja. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Twórcy filmu podejrzani o torturowanie Jeśli pamiętacie serial […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →