BARANOVSKI i Ten Typ Mes wspólnie śpiewają o „Wolności”


05 listopada 2020

Podziel się newsem:

BARANOVSKI i Ten Typ Mes łączą siły. Artyści nagrali wspólny singiel Wolność, będący odpowiedzią na obecne nastroje społeczne.

BARANOVSKI i Ten Typ Mes: Od Wojewódzkiego do Wolności

Gdy w jednym kawałku spotyka się topka polskiej sceny muzycznej, to nie może się nie udać. W tym przypadku mamy wieloletniego lidera rodzimej rap gry i młodego, zeszłorocznego debiutanta, który bez najmniejszych skrupułów od razu wdrapał się na szczyty listy przebojów.

BARANOVSKITen Typ Mes. W marcu zasiedli obok siebie na słynnej kanapie Kuby Wojewódzkiego, aby niedługo po tym telewizyjnym zapoznaniu spotkać się w studiu i nagrać wspólną piosenkę. Efektem ich współpracy jest singiel Wolność.

BARANOVSKI Ten Typ Mes
BARANOVSKI i Ten Typ Mes – „Wolność”, okładka albumu

BARANOVSKI i Ten Typ Mes – czym jest ich Wolność?

Uniwersalny przekaz kawałka, którego inspiracją była narodowa kwarantanna i ograniczenie naszych społecznych wolności, w kontekście ostatnich wydarzeń politycznych zyskał nowego znaczenia i wybrzmiewa jeszcze donioślej. Sam BARANOVSKI mówi o swoim nowym utworze:

To jedna z najważniejszych piosenek, jakie dotychczas napisałem. Powstała jeszcze wiosną, kiedy obudziłem się w świecie, w którym nie mogłem wyjść na ulicę ani spotkać się z ludźmi, których bliskość jest dla mnie codziennością. Dotarło do mnie jak bardzo proza mojego życia uzależniona jest od wolności. Zaproszenie do nagrania tej piosenki przyjął Ten Typ Mes, którego błyskotliwa analiza rzeczywistości towarzyszy mi od lat i inspiruje.

Ten Typ Mes dodaje:

„Wolność” – BARANOVSKi feat. ja już w głośnikach. Od palenia papierosów po religię – kochamy wolność i badamy jej granice. Zaproszenie Baranovskiego przyjąłem bez wahania, bo cenię samowystarczalnych singer-songwriterów.
W dodatku Wojciech rozmawiał ze mną o swojej zwrotce, pytał o zdanie, wprowadzał poprawki – takie podejście w popie to rzadkość. Muzyka powstała miesiąąące temu, ale obraz do niej – przed chwilą. Zyskaliśmy balans między pesymizmem tekstu, a nadzieją, którą zaraziły nas antyrządowe tłumy na ulicach (i z tym dobrze zgrywa się ten 🎷) ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️.

BARANOVSKI, Ten Typ Mes – Wolność, posłuchaj!


Przeczytaj również: „Protest songi związane ze Strajkiem Kobiet –  zebraliśmy je dla Was w jednym miejscu”

BARANOVSKI i Ten Typ Mes łączą siły. Artyści nagrali wspólny singiel Wolność, będący odpowiedzią na obecne nastroje społeczne. BARANOVSKI i Ten Typ Mes: Od Wojewódzkiego do Wolności Gdy w jednym kawałku spotyka się topka polskiej sceny muzycznej, to nie może się nie udać. W tym przypadku mamy wieloletniego lidera rodzimej rap gry i młodego, zeszłorocznego […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →